Головне меню

joomla

Управління і відділи

joomla

     Споживчий ринок       

      mvs

Пошук

З жовтня в Україні набуває чинності пенсійна реформа
Четвер, 12 жовтня 2017, 15:45

pfond10 жовтня Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" опублікували в парламентській газеті "Голос України" та документ набув чинності наступного дня після опублікування.

Згідно з документом, у 60 років зможуть виходити на пенсію ті, хто станом на 1 січня 2018 року заробив 25 років страхового стажу. У 63 роки будуть виходити на пенсію ті, хто станом на 1 січня 2018 року заробив 15 років страхового стажу, однак менше ніж 25 років. У 65 років не пенсію підуть ті, хто на 1 січня 2019 року здобув 15 років страхового стажу, однак менше ніж 16 років. Необхідний для виходу на пенсію мінімальний стаж щорічно збільшуватимуть на 12 місяців до досягнення розміру 35 років у 2028 році.

Для визначення права на пенсію за віком у страховий стаж зараховуватимуть:

—  ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування (з 1 січня 1998 року до 30 червня 2000-го включно; з 1 липня 2000 року до 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків незалежно від розміру сплаченого);

— проходження військової служби до 31 грудня 2017-го включно;

— перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами з 1 січня 2004 року до 30 червня 2013 року включно; перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до моменту сплати страхових внесків жінками;

— навчання у вищих навчальних закладах на денній формі навчання на умовах державного замовлення, а також навчання в аспірантурі та докторантурі з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2017 включно.

На перехідний період (три роки) у разі втрати роботи запропоновано призначати державну соціальну допомогу за наявності 15 років страхового стажу у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Особам, які не зароблять 15 років стажу, державну соціальну допомогу призначатимуть після досягнення ними 65 років.

Крім того, з 1 жовтня пенсії перерахують із використанням єдиного показника середньої зарплати, який у 2017 році для розраховування пенсій становить 3 764,4 грн, а також показника вартості одного року страхового стажу, зниженого з 1,35 % до 1 %.

Під час призначення пенсій у 2018 році за вартості року стажу в розмірі 1% використовуватимуть показник середньої зарплати за два останні роки, із 2019 року – показник середньої зарплати за три останні роки.

Також документом здійснено перегляд розміру та умов призначення мінімальної пенсії за віком. Пенсію у мінімальному розмірі на рівні прожиткового мінімуму призначатимуть особам, які мають страховий стаж 30 для жінок і  35 років для чоловіків .

Крім того, скасовано спеціальні пенсійні режими для державних службовців, науковців, посадовців органів місцевого самоврядування, прокурорів, депутатів та пенсії за вислугу років.

Документом також установлено, що щорічна індексація пенсій із 2021 року відбуватиметься шляхом збільшення (перерахування) середньої зарплати, з якої розраховано пенсію, на 50% зростання середньої зарплати за три попередні роки і на 50% зростання індексу споживчих цін за попередній рік. У 2019–2020 роках індексацію пенсій здійснюватимуть згідно з окремим рішенням Верховної Ради України.

Серед іншого, закон передбачає запровадження накопичувального рівня пенсійної системи з 1 січня 2019 року.

3 жовтня Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому урядовий законопроект №6614 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій". Його підтримало 288 народних депутатів, проти проголосувало вісім парламентаріїв, ще 23 – утрималися. Парламент також проголосував за закон №6617 про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв'язку з підвищенням пенсій.

Протягом доби після підписання Президентом та набуття чинності Закону Шепетівським об'єднаним управління Пенсійного фонду України було перераховано 20 898 пенсії,  перерахунку підлягали 93% пенсійних виплати. З них 84% пенсіонерів отримали підвищення від 100 до 1000 грн., а майже 9% - більше 1000 грн. Середній розмір підвищення по управлінню склав 348,83грн. Краяни, в яких дата виплати припадає на період з 11 по 25 числа місяця, отримають одночасно за двома відомостями належну їм у підвищеному розмірі пенсійну виплату жовтня. Ті пенсіонери, які вже з 4 жовтня, до набрання чинності закону,  встигли отримати пенсію в так званому старому розмірі, одержать відповідну доплату.

Л.Танасієнко начальник Шепетівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України

 
 

mvs

Оголошення

Оголошення!

Виконавчий комітет Шепетівської міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної  посади  спеціаліста І категорії по розгляду заяв і скарг  загального відділу виконавчого комітету міської ради.

До участі  у конкурсі запрошуються особи, які мають:

Детальніше...
 
Оголошення!

26 липня 2017 року о 15-00 год. у приміщенні сесійної зали виконавчого комітету Шепетівської міської ради (вул. Островського, 4, 1-й поверх) відбудуться громадські слухання по обговоренню  проекту рішення міської ради  «Про впорядкування орендних відносин майна комунальної власності територіальної громади міста» .

До участі запрошуються депутати міської ради, члени Координаційної ради з питань розвитку підприємництва, представники громадських організацій підприємців міста, Громадської ради,    управлінь та відділів виконкому, засобів масової інформації, суб'єкти підприємницької діяльності, які орендують комунальне майно,  орендодавці комунального майна та територіальна громада міста.

 
Оголошення!

"Виконавчий комітет Шепетівської міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної  посади  головного спеціаліста інформаційних технологій.

До участі  у конкурсі запрошуються особи, які мають:

Детальніше...
 
Оголошення!

"Виконавчий комітет Шепетівської міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної  посади  заступника управління житлово-комунального господарства та з питань регулювання земельних відносин міської ради.

Детальніше...
 

muzej

prezident

urjad_bn

anons_1

banner_pod

pfukm

baner_ak1

Rada_1

KHM_GUZR

PM145image002

PM145image002

Презентація

міської бібліотеки

для дітей

biblioteka2

stop_korupzia@ukr.net (0382) 65-00-87 електронна адреса та телефон довіри Хмельницької облдержадміністрації з питань незаконних дій службових осіб органів місцевого самоврядування, що порушують Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції"