Головне меню

joomla

Управління і відділи

joomla

     Споживчий ринок       

      mvs

Пошук

Михайло ПОЛОДЮК: «Продовжуємо реалізовувати програму, з якою йшли до людей»
П'ятниця, 29 грудня 2017, 09:37

poloduk25 жовтня виповнилося два роки перебування Михайла Полодюка на посаді міського голови. За цей час при підтримці депутатів міської ради у місті сталося багато змін. Влітку цього року запрацював басейн, триває відновлення освітлення на вулицях міста, упродовж нинішнього року закуплено понад 10 одиниць комунальної техніки, відновлено дорожнє покриття. Та це лише частина здобутків у цьому році. Про досягнення у переддень Нового року міський голова розповідає читачам.


— Михайло Іванович, Ви на посаді міського голови вже два роки. Як ви оцінюєте свою роботу, міської ради та виконавчого комітету?

— Я не хочу робити жодних оцінок, нехай це роблять шепетівчани. Дуже багато ще необхідно зробити. Кожен з нас коли йшов на вибори, то склав програму, яку мав намір виконувати протягом каденції. Однак, нині бачу, що багато з того, що ми не планували, необхідно робити невідкладно вже сьогодні, та й багато з того, чого не було в програмі, вже зроблено. Стосовно себе можу сказати, що коли йшов на вибори реально оцінював стан речей у місті та не обіцяв того, чого не міг би виконати.

— Ви почали з самокритики, але, безумовно, є справи, якими пишаєтеся...

— Знаєте, є багато таких речей. Якщо мати на увазі вирішення проблем, то відразу пригадується запуск басейну. Те, про що раніше лише говорилося протягом останніх 28 років, вдалося реалізувати за півтора роки. Шепетівка — місто невелике, тому для громади це дійсно важливе досягнення.

Донедавна мешканці міста нарікали на відсутність освітлення вулиць. Отож, виділили кошти і провели ремонт мереж зовнішнього освітлення на семи вулицях. Відновили освітлення площі перед залізничним вокзалом.

Започаткували реєстри комунального майна, судових справ, орендованих земельних ділянок.

— Дороги у кожного на устах...

— Дороги ‒ це величезна проблема. Кожні десять років їх потрібно капітально ремонтувати. Більшість вулиць асфальтували 30 років тому. Дороги, які тоді будували, були призначені максимум для автомобілів вагою 5-6 тонн. А сьогодні ними їздить важковаговий транспорт 40-60 тонн... А «ямкове» латання себе не виправдовує.

Тому цьогоріч ми прийняли рішення поступово переходити до ремонту суцільним методом.

— Чи плануєте відновити роботу міського кінотеатру?

— Ми підготували документи на приміщення кінотеатру та на земельну ділянку для їх продажу у 2018 році з частковим збереженням профілю.

— Протягом цього року за кошти міського бюджету активно закуповувалася техніка для комунальних підприємств міста. Чи плануєте продовжувати роботу у цьому напрямку?

— Багато років вона не оновлювалась, а якщо й оновлювалась, то у дуже малій кількості. Техніка, яку придбали за кошти міського бюджету у цьому році – сучасна і економна. Оновилась техніка у комунальному підприємстві «Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство». Закуплено два трактори моделі КИЙ 14102 з відвалами, причіп, автовишка, установка ямкового ремонту УЯР-1, грейдер BGD-140, міні-каток BOMAG, рециклер для виготовлення асфальту. Ще кілька одиниць техніки придбані Шепетівському комунальному підприємству водопровідно-каналізаційного господарства — екскаватор-навантажувач БАМ 2014, дві вакуумні машини, мініземснаряд НONDА, гідродинамічна машина з двигуном RIDGID. Загалом впродовж року ми закупили більше 10 одиниць комунальної техніки.

— Місто останнім часом отримало суттєві доходи від перевиконання бюджету, на що були витрачення додаткові кошти?

— Кошти, отримані від перевиконання бюджету, частково пішли на соціальні потреби. Сьогодні Уряд все більше повноважень передає на місця. Тепер з місцевого бюджету частково фінансуються: центральна районна лікарня, перевезення пільгових категорій громадян, харчування дітей у школах, частково оплачуються і підручники для учнів шкіл тощо. Окрім цього, більше коштів забирають житлово-комунальні послуги для бюджетних закладів, адже тарифи стрімко зростають.

— Тепер у державі проходить медична реформа, на що у цій ситуації може розраховувати шепетівська медицина?

— По-перше, за 2017 рік ми вже виділили 1 млн. 532 тис. грн. на забезпечення зарплатою медичних працівників, хоча такі виплати, згідно з Бюджетним кодексом, мають здійснювати з Державного бюджету. Однак, Уряд і керівництво держави протягом кількох років не фінансує в достатніх межах зарплату медикам.

Окрім того, додаткові кошти пішли на лікування учасників АТО, капітальний ремонт міської лікарні (урологічного, хірургічного, інфекційного відділень), придбання медичного обладнання тощо. Загальна сума, яку ми скерували на медицину у 2017 році складає майже 3,5 млн. грн.

— Зважаючи на кількість освітян, напевно левова частка коштів бюджету піде на міську освіту?

— Так. Цьогоріч додатково управлінню освіти на різні потреби з бюджету розвитку виділено значні кошти. Особливо хочу відзначити перехід 8 навчальних закладів міста на автономне опалення, на що з міського бюджету було виділено 6 млн. 668 тис. 359 грн., а з Державного бюджету 2 млн. 500 тис. грн. Модульні котельні закупили у дошкільні навчальні заклади: «Перлинка», «Сонечко», «Ластівка», «Світлячок», «Білочка», «Калинонька», «Дзвіночок» та в навчально-виховний комплекс №1.

— Ви сказали, що перевезення пільгових категорій громадян перекладено на плечі міського бюджету. Чи шепетівчани зможуть їздити безкоштовно у громадському транспорті?

— Так. На компенсацію перевізникам за пільгові категорії пасажирів з міського бюджету вже виділено 2 млн. 600 тис. грн. Пільговики збережуть право проїзду у міських автобусах. Більше того, міський бюджет виділив кошти для компенсації проїзду у приміських електричках. Тим самим, пільгові категорії мешканців Шепетівки зможуть й надалі безкоштовно їздити на дачі, у села тощо.

— Чи отримають додаткове фінансування культура та спорт?

— Для закладів культури додатково протягом року виділено більше двох мільйонів гривень. Цього року активно продовжуємо ремонт міського будинку культури, де за кошти бюджету зробили ремонт підвісної стелі вестибюля та перевірку опалювальної системи. Окрім цього, капітально ремонтуємо зовнішню стіну глядацької зали, на що виділено більше мільйона гривень.

У міському парку культури та відпочинку у цьому році проведено капітальний ремонт водопровідної мережі та ремонт громадського туалету.

Щодо спорту, то вже провели інвентаризацію спортивних майданчиків міста, наразі виділили кошти, щоб розробити проект землевідведення. У наступному році плануємо розпочати впорядкування спортивних об'єктів, які знаходяться на території міста. Щоб діти і молодь не сиділи цілодобово за ґаджетами або з пляшкою пива на лавці, а проводили вільний час на спортивних майданчиках.

— Міська влада активно взялася покращувати водопостачання міста, чи вдалося виконати заплановане?

— Останнім часом мешканці окремих мікрорайонів міста скаржаться на відсутність води у криницях. Міською радою прийнято рішення покращити ситуацію з водопостачанням завдяки прокладенню нових водогонів в мікрорайоні «Косецькому» по вулиці Горького, провулку Гоголя, вулиці Пліщинській до житлового масиву «Сонячний», на вулиці та провулку Максима Залізняка, вулицях Соломії Крушельницької, Механізаторів, Козацькій.

Наприкінці вересня завершено всі необхідні роботи для проведення водогону до житлового масиву «Сонячний». На інших йдуть завершальні проектні роботи.

У цьому році на­ла­го­ди­ли в міс­ті ці­ло­до­бо­ве пос­та­чан­ня во­ди. Пок­ра­щено її якість.

— Над вирішенням яких актуальних питань зосередитесь у наступному році?

— Передусім продовжимо асфальтування, освітлення вулиць та провулків міста, впорядкування тротуарів, розпочнемо реалізацію проектів, які перемогли під час подання «Громадського бюджету», продовжимо роботу на перехід навчальних закладів на автономне опалення. Так, сесія міської ради виділила кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для встановлення модульних котелень в навчальних закладах міста і переведення на автономне опалення всіх освітніх закладів Шепетівки.

Окрім цього, плануємо впровадити Програму оптимізації системи теплопостачання міста Шепетівка на 2018 рік. У цій програмі йдеться про розробку програми поетапного переходу міста на автономне (індивідуальне) опалення. Однак, про неї варто буде говорити у лютому наступного року, коли будуть готові документи з розрахунками.

— Щоб Ви хотіли сказати на завершення інтерв'ю?

— Розумію, що дехто із наших земляків буде висловлювати незадоволення з тих чи інших питань. І це добре, так має бути. Проте хотів би зауважити, що ті зміни, які сталися є важливими, бо є гарною платформою для подальшого розвитку нашого міста.

Можливо вони здаються повільними, але депутати, виконавчі органи міської ради роблять все можливе в межах існуючих ресурсів, щоб відродити Шепетівку навести в ній лад. А у цій справі нам без підтримки громади не обійтися.

— Дякую Вам за розмову.

 
 

mvs

Оголошення

Інформаційне повідомлення Шепетівської міськї ради Хмельницької обл. про проведення конкурсу з продажу об'єкта комунальної власності м.Шепетівка, Хмельницької області

Назва об'єкта: Будівля міського центру культури та дозвілля ім.. М.Островського разом із земельною ділянкою.

Адреса об'єкта: Хмельницька обл., м.Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 50.

Відомості про приміщення та земельну ділянку: Будівля загальною площею 1805.8 кв.м. разом із земельною ділянкою площею 2173, 0 кв.м. (кадастровий номер 6810700000:01:008:0723). Балансоутримувач - відділ культури Шепетівської міської ради. Власник – територіальна громада міста Шепетівка в особі Шепетівської міської ради.

Детальніше...
 
Оголошення!

Інформація Шепетівської міської ради Шепетівського району Хмельницької області про результати проведення 15грудня 2017  року конкурсу з відбору суб'єктів оціночної діяльності

Конкурсна комісія з відбору суб'єктів оціночної діяльності повідомляє,

Детальніше...
 
Оголошення!

Адміністрація ЗОШ №1 ім. М.Островського шукає приватного-підприємця (постачальника) для забезпечення організації шкільного харчування дітей в 2018 році. Місце надання послуг безпосередньо у їдальні навчального закладу за адресою м. Шепетівка, вул. Островського, 3 та поставка готових страв на філію ЗОШ №1

Детальніше...
 
Оголошення!

16 листопада 2017 року в малому залі Шепетівської міської ради відбудеться засідання виконавчого комітету серед питань порядку денного проект рішення Про звіт міського голови за період з жовтня 2016 року по жовтень 2017 року.

 

muzej

prezident

urjad_bn

anons_1

banner_pod

pfukm

baner_ak1

Rada_1

KHM_GUZR

PM145image002

PM145image002

Презентація

міської бібліотеки

для дітей

biblioteka2

stop_korupzia@ukr.net (0382) 65-00-87 електронна адреса та телефон довіри Хмельницької облдержадміністрації з питань незаконних дій службових осіб органів місцевого самоврядування, що порушують Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції"