Крадіжка кришок люків карається штрафом або позбавленням волі на строк до трьох років

Крадіжка кришок люків вже давно є проблемою нашого міста. Прикро, але злодії не задумуються, що їхні вчинки є загрозою життю людей, адже до відкритих люків можуть потрапити автомобілісти чи пішоходи. Крім того, підприємства змушені щомісячно нести додаткові витрати для відновлення люків на мережах міста.

28 вересня 2018 року відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті міської ради, на якому обговорили питання вжиття заходів щодо попередження крадіжок кришок люків на водопровідних, каналізаційних, теплових мережах та мережах зв’язку.

Після обговорення комісія прийняла рішення:

Шепетівському відділу поліції  ГУ НП в Хмельницькій області для запобігання крадіжок люків:

— вжити заходів щодо виявлення та попередження крадіжок люків;

— налагодити  співпрацю з пунктами прийому металобрухту (вони мають не приймати люки або повідомляти про спроби їх продажу).

Управлінню економічного розвитку міськвиконкому:

— направити  попередження на всі пункти прийому металобрухту, щоб фіксувати подібні випадки;

— підготувати пропозиції щодо виявлення та закриття пунктів прийому металобрухту, які  працюють незаконно — без відповідних документів та дозволів.

Відповідно до протокольного рішення засідання комісії Шепетівським відділом поліції ГУ НП в Хмельницькій області міському голові Михайлу Полодюку було надано відповідь, що Шепетівським відділом поліції вживалися заходи щодо виявлення незаконної господарської діяльності пов’язаної із здійсненням операцій з металобрухтом, а також виявлення крадіжок люків водопровідних, каналізаційних, теплових мереж та мереж зв’язку.

Так, в період часу з 28 вересня 2018 року по 31 жовтня 2018 року в Шепетівському відділі поліції за фактом крадіжок каналізаційного люка зареєстровано 1 кримінальне правопорушення, що передбачено ч. 1 ст. 185 КК України. На цей час працівниками поліції встановлено особу правопорушника, проводиться досудове слідство та перевірка щодо причетності вказаної особи до злочинів.

З метою виявлення фактів незаконної господарської діяльності пов’язаної із здійсненням операцій з металобрухтом, в Шепетівському відділі поліції запроваджене щотижневе проведення профілактичних відпрацювань на території міста Шепетівка. Цей напрямок роботи перебуває на постійному контролі працівників поліції, вживаються заходи щодо документування цього роду протиправної діяльності.

Виконавчий комітет міської ради наполегливо просить громадян не залишатися байдужими і при виявленні крадіжки люків повідомляти правоохоронні органи міста та підприємства за номерами телефонів: 102 (міський відділ поліції), 5-11-94 (диспетчерська служба Шепетівського водоканалу), 5-10-39 (ТОВ «Шепетівка Енергоінвест») .

Повідомлення про результати конкурсу з відбору  суб’єктів оціночної  діяльності
Адміністративно-комунальна інспекція інформує: