На захисті соціальних гарантій працюючих та потерпілих

У 2017 році після реорганізації в новому складі запрацювало Шепетівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області(далі – відділення управління). На сьогодні у відділенні управління працює 7 спеціалістів замість 15, як було у старій структурі, збільшено територію обслуговування: міста Шепетівка та Ізяслав, Шепетівський йІзяславський райони.

Усього на обліку відділення управління перебуває 5724 страхувальники із загальною кількістю застрахованих осіб майже 27 тисяч. За поточний рік у вигляді допомог та соціальних послуг із бюджету Фонду соціального страхування України для працюючих осіб та потерпілих на виробництві Шепетівщини та Ізяславщини направлено суму в розмірі 23,1 млн гривень.

За дев’ять місяців 2018 року спеціалістами відділення управління прийнято та опрацьовано 2 тисячі заяв-розрахунків від страхувальників, проведено виплат по листках непрацездатності та надано допомог на поховання у розмірі 15,5 млн гривень. Фінансування за цими заявами-розрахунками проведено відповідно до чинного законодавства. Всього опрацьовано та оплачено 6450 листків непрацездатності за 60013 днів хвороби на суму 10,2 млн гривень. Допомога по вагітності та пологах профінансована на суму 5,2 млн грн, загалом230 майбутніх мам отримали такий вид допомоги.Допомога на поховання була виплачена в сумі 65,6 тис. грн за 16 випадками.

Новий напрям роботи у відділенні управління – це реабілітаційне лікування застрахованих осіб. З 01 січня 2018 року забезпечується адресний підхід щодо медичної реабілітації працюючих громадян, соціальна послуга надається за наявності медичних показань та фінансується за рахунок коштів Фонду. При цьому застрахована особа має можливість самостійно вибрати санаторно-курортний заклад із переліку, який постійно оновлюється на сайті Фонду соціального страхування України. За звітний період пройшли таке реабілітаційне лікування 45 осіб(37 – Шепетів­ський та 8 –Ізяславський райони), на що Фондом соціального страху­вання України було спрямовано 560 тис. гривень.

Станом на 01 жовтня 2018 року у відділенні управління на обліку перебувають 296 потерпілих на виробництві та 36 осіб, які мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника, а  саме: 7 осіб з інвалідністю І групи, 34 особи з інвалідністю ІІ групи, 140 осіб з інвалідністю ІІІ групи та 115 потерпілих на виробництві, яким визначено ступінь втрати працездатності без встановлення групи інвалідності. Із перерахованих вищегромадян-потерпілих – 26 осіб є тимчасово переміщеними із зони операції об’єднаних сил (АТО).

За три квартали 2018 року потерпілимна виробництві, що обслуговуються відділенням управління, відшкодовано5,0 млн грн щомісячних страхових виплат у разі часткової чи повної втрати працездатності, 664 тис. грн – страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника.Крім того, відповідно до програм реабілітації потерпілих на виробництві їм надано медико-соціальних послуг на суму 615,0 тис. гривень. Виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві на суму 233,0 тис. грн, разові виплати в разі смерті та стійкої втрати працездатності – 223 тис. гривень. Загалом на виплати та витрати на потерпілих відділенням управління використано 7,0 млн гривень.

Одним із важливих напрямів роботи Шепетівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області є профілактична робота щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих осіб, викликаних умовами праці. Так, за 9 місяців 2017 року зареєстровано 10 потерпілих, із них 2 особи – були смертельно травмовані. З початку 2018 року спостерігається тенденція до зменшення травматизму: за 9 місяців 2018 року зареєстровано 5 потерпілих, смертельно травмованих немає.

Валентина Гаврилюк, начальник Шепетівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області

тел.: 5-13-47, 5-50-29, 4-02-25

ВІЛ/СНІД – не вирок!
Домашнє насильство: як запобігти і куди звертатись