Шепетівська місцева прокуратура інформує:

Під головуванням керівника Шепетівської місцевої прокуратури відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів міста та району

25 січня 2019 року у Шепетівській місцевій прокуратурі під головуванням керівника місцевої прокуратури Комара І.В. проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів міста Шепетівка та Шепетівського району щодо стану попередження та протидії злочинності.

Основна тематика наради стосувалася стану законності та правопорядку на території міста та району упродовж 2018 року, визначення основних напрямів запобігання та протидії злочинності, розробки та узгодження спільних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення, розкриття, припинення та попередження злочинних проявів, усунення причин та умов, що їм сприяли.

Захід відбувся за участі керівників правоохоронних органів міста та району, представників органів влади, місцевого самоврядування.

У роботі наради прийняв участь заступник прокурора Хмельницької області Мартинюк О.Г.

Розпочинаючи роботу наради, керівник місцевої прокуратури І. Комар відзначив позитивні результати, яких досягнуто спільними зусиллями.

Слід констатувати, що у 2018 році не допущено росту вчинення особливо тяжких злочинів, як на території міста, так і на території району, у порівнянні з 2017 роком, у 2018 році зменшено кількість вчинених тяжких злочинів на території міста на 15,9% (з 239 до 201) та на 31,2% (93 до 64) на території району.

Завдяки належно організованим превентивним заходам суттєво зменшилось вчинення квартирних крадіжок на території міста, а саме на 44,1% (з 34 до 19), на території району такі злочини взагалі не вчинялися, на 25% (з 24 до 18) зменшилась кількість вчинених грабежів на території міста та на 50% (з 4 до 2) на території району.

Вдалося уникнути вчиненню упродовж 2018 року злочинів проти громадської безпеки на території району, в той час як упродовж 2017 року вчинено 5 злочинів такої категорії.

Завдяки попередньо скоординованим діям, на території міста виявлено на 50% більше (з 6 до 12) злочинів у сфері службової діяльності.

Досягнуто зменшення рівня підліткової злочинності на території району, неповнолітніми вчинено 2 злочини у 2018 році проти 8 у 2017 році.

Однак, попри вжиті правоохоронними органами організаційно-практичні заходи, спрямовані на зміцнення стану законності, ефективність їх діяльності ще не у повній мірі відповідає реаліям сьогодення, — зауважив Іван Комар.

Так, допущено ріст злочинів середньої тяжкості у місті з 96 до 158 або на 64,6%, у районі – на 6,8%, а саме з 44 до 47.

Спостерігається ріст вчинення злочинів невеликої тяжкості з 83 до 105 по місту або на 26,5% та по району з 43 до 64 або на 48,8%.

В структурі злочинів як негатив слід відмітити, що у 2018 році на території міста вчинено 3 умисні вбивства (у 2017 році – 0) та 3 – на території району (у 2017 році – 2).

На території міста та району встановлено 8 випадків спричинення тяжких тілесних ушкоджень (у 2017 році – 7), в тому числі з 1 до 3 збільшилась кількість спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого.

Збільшилась кількість розбійних нападів на території міста на 20%, а саме з 5 до 6. У місті Шепетівка скоєно 2 вимагання (у 2017 році – 0).

Зросла кількість рецидивних злочинів з 72 до 128 (на 77,8%), вчинених у стані алкогольного сп’яніння з 42 до 60 (на 42,9%).

Очільник прокуратури наголосив на необхідності профілактики та превентивної діяльності з метою запобігання вчинення таких злочинів.

Не кращою є профілактична робота щодо забезпечення належної безпеки руху. На території міста скоєно 14 дорожньо-транспортних пригод (у 2017 році – 12), в тому числі 3 ДТП із смертельними наслідками (у 2017 році – 1).

Різко зросла кількість вчинених незаконних заволодінь транспортними засобами на території міста з 4 до 7 або на 75%.

Зменшилась кількість виявлених злочинів у сфері обігу наркотичних засобів на 34,5 % (з 55 до 36), в тому числі на 15 менше задокументовано фактів збуту наркотичних засобів та на 4 менше – фактів їх зберігання.

Детально обговорено також питання, які останнім часом набули особливої гостроти та є пріоритетом у діяльності прокуратури.

Керівник місцевої прокуратури поставив вимогу посилити протидію корупційним проявам, зловживанням у бюджетній сфері, у тому числі під час використання бюджетних коштів, виділених на будівництво та ремонт автомобільних доріг, незаконним оборудкам із землею та лісовими ресурсами, функціонуванню нелегальних автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

Під час обговорення усіх цих проблемних питань учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження  злочинності на Шепетівщині.

Підсумовуючи, Іван Васильович Комар наголосив, що лише у тісній взаємодії та координації діяльності правоохоронних органів можливо досягнути зрушень в подоланні злочинності. Наслідком цього є забезпечення ефективного захисту громадян, інтересів держави та підняття рівня довіри населення до правоохоронців.

В. Мельник,

заступник керівника Шепетівської

місцевої прокуратури

 

Адміністративно-комунальна інспекція інформує:
Реагуючи на зверення громадян