В Шепетівській місцевій прокуратурі підведено підсумки проведеної роботи за 2018 рік

1 лютого 2019 року у Шепетівській місцевій прокуратурі проведено оперативну нараду, під час якої обговорено підсумки роботи за 2018 рік.

У роботі наради прийняли участь перший заступник керівника місцевої прокуратури, заступники керівника місцевої прокуратури, прокурори місцевої прокуратури та прокурори відділів місцевої прокуратури.

Основна тематика наради стосувалася підсумків роботи Шепетівської місцевої прокуратури у 2018 році, визначення шляхів підвищення ефективності діяльності та першочергових завдань.

Керівник місцевої прокуратури відзначив позитивні результати, яких досягнуто за вказаний період.

Зокрема, прокурорами здійснювалося процесуальне керівництво у майже 7 тис. кримінальних проваджень, у понад 3 тис. з яких досудове розслідування закінчено. Результатом належного підтримання працівниками прокуратури обвинувачення у суді стало ухвалення майже півтисячі обвинувальних вироків.

Місцевою прокуратурою забезпечено процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримання обвинувачення в суді у кримінальних провадженнях, які набули суспільного резонансу.

Одним із пріоритетних напрямків в діяльності прокуратури залишається сфера запобігання та протидії корупції.

Місцевою прокуратурою проводиться системна робота, спрямована на виявлення і припинення фактів корупції, а також притягнення винних до відповідальності, до суду скеровано 7 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях за фактами вчинення корупційних кримінальних правопорушень. За участі прокурорів місцевої прокуратури судами розглянуто  62 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Забезпечено принципове прокурорське реагування на порушення прав затриманих, ув’язнених і засуджених. Зокрема, за результатами розгляду документів реагування до відповідальності притягнуто 93 працівники кримінально-виконавчої служби, органів поліції та інших посадових осіб.

Ефективно використано повноваження прокурора у сфері представництва інтересів держави у суді та при виконанні судових рішень.

На захист інтересів держави місцевою прокуратурою у 2018 році заявлено позови на суму понад 47,5 млн. грн., частину з яких судами уже задоволено, а понад 500 тис.грн. відповідачами сплачено добровільно. За позовами місцевої прокуратури із державної (комунальної) власності попереджено вибуття коштів та майна на загальну суму майже 4,5 млн. грн.

Повернуто у державну власність та попереджено незаконне надання 1,4 тис. га земель, реально виконано позовів більш як на 14,3 млн. грн.

Ювенальними прокурорами, з метою захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, заявлено позови на суму понад 3,7 млн. грн.

На адресу місцевої прокуратури упродовж минулого року надійшло майже 900 звернень, більше третини з яких прокурорами вирішено по суті, понад 500 звернень скеровано до інших відомств для вирішення в межах компетенції.

Акцентовано увагу на головних пріоритетах у роботі та поставлено вимогу посилити протидію корупційним проявам, незаконним оборудкам із землею та лісовими ресурсами, зловживанням у бюджетній сфері, у тому числі під час використання коштів, виділених на ремонт та будівництво доріг.

За результатами наради розроблено низку конкретних заходів, спрямованих на підвищення результативності діяльності місцевої прокуратури на наступний період.

Коментар щодо персональних даних, які визначають місце та умови голосування виборця, відповідно до ст. 7 ЗУ "Про Державний реєстр виборців"
Коментар щодо тимчасового призупинення освітнього процесу