Перший крок до розробки стратегії громади здійснено!

У Шепетівській територіальній громаді почали розробку Стратегії. Процес стартував не з кабінетів виконавчого комітету Шепетівської міської ради, а з обговорення з громадою міста на першій стратегічній сесії присвяченій соціальним напрямкам діяльності.

Тож для чого громаді Стратегія? Перша за все, потрібно розуміти, куди рухатись і навіщо, коштом яких ресурсів. Планове господарське управління підтримує діяльність, але не стимулює розвиток. А от стратегічне планування дає змогу органам місцевого самоврядування поєднувати поточну діяльність, прогнози розвитку і сценарії можливого майбутнього. Розробка стратегії дає чіткий деталізований план сталого розвитку території, можливості, а головне потреби залучення різних типів фінансування.

«Можна багато говорити про «моду» на Стратегію, але його необхідність складно заперечити. Наближено схожий документ — програма соціально-економічного розвитку, вже декілька років як втратила свою актуальність. Ми ж повинні підійти до питання більш глобально. В першу чергу для поетапного планування розвитку територіальної громади: визначення потенціалу території для інвесторів, планування розбудови місцевої інфраструктури, черговості відновлення, будівництва об’єктів, » — зазначав раніше міський голова Віталій Бузиль на своїй сторінці Facebook.

Є декілька підходів до розробки Стратегії. Формальний, коли документ пишеться для наявності. Експертно-формальний, який готує для наявності експерт. Шепетівська ж громада пішла третім шляхом, ефективність якого доведена успішними проектами безлічі громад. Стратегія готуватиметься інтеграційним методом, заслуховуючи думку громади, аналізуючи проблематику з перших вуст. Розробка документу триватиме шість місяців. У ході його підготовки буде опрацьовано наявні програми Шепетівської ТГ, зібрано ключові актуальні статистичні дані, проведено три тематичні стратегічні сесії із громадою міста, організовано масштабне соціологічне дослідження серед мешканців громади, а також розробка комплексного бренду громади привабливого для інвестора.

Сьогодні у приміщенні бібліотеки №1 зібралися охочі до обговорення представники освіти, медицини, культури, інститутів громадянського суспільства, підприємці та журналісти.

Нагадуємо, раніше сесією Шепетівської міської ради було затверджено склад робочої групи по стратегічному плануванню розвитку Шепетівської міської територіальної громади. В неї увійшли 37 експертів: члени виконавчого комітету, депутати міської та обласної ради, керівники підприємств міста, громадські активісти та приватні підприємці. Така робоча група дасть можливість консолідувати усі напрямки підготовки Стратегії і стати експертною у фінальній підготовці документу.

 

Поділитись:
Новини Шепетівки