Шепетівська громада відзначила День Соборності України

21 січня, напередодні відзначення Дня Соборності України урочисті заходи розпочалися на площі Т.Г.Шевченка, де заступники міського голови Галина Безкоровайна та Віталій Янушевський поклали квіти до погруддя Кобзаря.
У міському будинку культури відбувся тематичний захід та святковий концерт «Україна Соборна – моя гордість і слава!». Під час заходу присутні дізналися про становлення і піднесення українського національного державотворення та здобуття Україною незалежності, про події, що передували Акту злуки Української Народної Республіки (Наддніпрянської України) й Західноукраїнської Народної Республіки (Галичина, Буковина та Угорська Русь), ознайомилися з розвитком української історії після цього. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання борців за волю та єдність України.
Захід відбувся за участі муніципального естрадно-духового оркестру та супроводжувався виступами виконавців і колективів міського будинку культури й дитячої музичної школи.
22 січня у 1918 році на хвилі національно-визвольних змагань Українська Центральна Рада вперше у XX столітті проголосила незалежність української держави. Того ж дня 1919-го, на Софійському майдані в Києві Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в одну державу.
Поділитись:
Новини Шепетівки