Увага! Перебої в електропостачанні? Що робити?

Внаслідок ракетної атаки росіян 10 жовтня по об’єктах критичної інфраструктури у восьми областях України виникли перебої з електроенергією. Через масштабні пошкодження в окремих регіонах в деяких введені графіки аварійних відключень.
Що ж до ситуації у Шепетівській громаді, то на сьогодні перебоїв із електропостачанням немає. Проте, енергетики з досвідом з перших днів великої війни розуміли, що такі удари – питання часу. Імовірно, вони триватимуть і ми маємо бути готовими реагувати правильно.
Як можна економити електроенергію, щоб допомогти енергосистемі?
Наступні кілька днів можуть стати одними з найскладніших для української енергетики. Вечірній пік, значною мірою пов’язаний зі споживанням домогосподарств, починається о 17:00 та триває до 22:00.
За ступенем енерговитратності домашні прилади можна розмістити в такому порядку: електрообігрівач, бойлер, кухонна електроплита, мікрохвильова піч, пральна машина, електрочайник, кавоварка, праска, посудомийна машина, кондиціонер, комп’ютер, телевізор, зарядний пристрій.
Ввечері варто мінімізувати використання цих приладів. Користуватися ними краще вночі або в обідню пору. Також полегшить навантаження на енергосистему у вечірні години більш ощадливе використання освітлення.
Як підготуватися до можливих відключень та тривалої відсутності електроенергії? На що звернути увагу в першу чергу?
Необхідно завжди тримати поруч “тривожну валізу” з документами, грошима та предметами першої необхідності для переходу в укриття. Також треба мати мінімальний запас питної й технічної води, їжі, ліків, батарейок, ліхтариків, свічок та сірників.
Заощаджуйте заряд телефону. Для цього переведіть пристрій в енергоощадний режим. Вимкніть синхронізацію, скасуйте автозавантаження, закрийте непотрібні програми, що працюють у фоновому режимі. Вимкніть мобільний інтернет та вмикайте тільки тоді, коли плануєте ним користуватись. Якщо немає мобільного зв’язку — ввімкніть «режим польоту».
Обов’язково подбайте про:
– ліхтарик із запасними батарейками чи потужним акумулятором, заряду якого вистачить на шість-вісім годин.
– заряджений павербанк (якщо родина велика, бажано декілька). Постарайтеся зарядити їх заздалегідь і не в піковий час навантаження електромережі (найкраще — після 24:00).
– спальник і каримат, що слугуватиме додатковим утепленням;
– ковдри та одяг. Дотримуйтеся правила багатошаровості. Перший шар має облягати тіло. Наступний – вільніший. Також у пригоді стане термобілизна, що сприяє збереженню тепла тіла. Волога, що утворюється на тілі, виводиться через мембрану, а тепло утримується;
– запас їжі з тривалим терміном придатності, легкістю у приготуванні й поживністю, які можна залити окропом на дві хвилини та їсти. Це допоможе зекономити воду й газ. Також у пригоді стануть: сублімована їжа, що зазвичай продається для мандрівників, тушкованка; злакові батончики, горішки й насіння, сухофрукти та сушені овочі;
– запас води та, про всяк випадок, придбайте пігулки для знезараження води;
– додаткове джерело опалення;
– утеплення будинку чи квартири (заміна вікон, дверей, утеплення горища);
– власникам приватних будинків варто запастись джерелами безперебійного живлення (акумулятора чи генераторами).
Ці поради допоможуть у разі відсутності світла, газу та опалення протягом короткого часу, тому залишається сподіватися на героїзм українських енергетиків та швидке відновлення комунікацій.

Поділитись:
Новини Шепетівки