У Шепетівській міській територіальній громаді розробили проект Програми підвищення енергозбереження та енергоефективності Шепетівської міської територіальної громади на 2023-2025 роки
Сьогодні проблема економії енергетичних та водних ресурсів хвилює усю світову спільноту.
Проблемою глобального потепління та зміною клімату переймаються усі розвинені країни, які сьогодні вивчають шляхи адаптації до змін клімату та поширення використання відновлювальних джерел енергії, що зменшать використання викопних не поновлювальних ресурсів. Значним викликом сьогодні є забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних та водних ресурсів у бюджетній сфері громади, у сфері надання комунальних послуг, скорочення бюджетних витрат на використання енергоресурсів, удосконалення системи енергоменеджменту, підвищення культури енергоспоживання.
У січні 2022 року розпорядженням міського голови Віталія Бузиля було запроваджено систему енергоменеджменту та моніторингу споживання енергоресурсів у бюджетній сфері Шепетівської міської територіальної громади. Відтак, комунальні підприємства громади були зареєстровані на онлайн платформі “Енергоплан”, що значно сприяло моніторингу та аналізу витрат енергії у будівлях, створення комфортних умов при мінімальних затратах енергії та коштів бюджету громади.
Після реалізації наступного кроку, доопрацювання проекту Програми підвищення енергозбереження та енергоефективності Шепетівської міської територіальної громади на 2023-2025 роки та її затвердження сесією міської ради, відбудеться реалізація наступних етапів. Планується впровадження системи енергетичного менеджменту згідно з постановою КМУ №1460 від 23 грудня 2021 р., здійснення фахового енергоаудиту, енергообстеження, проведення попереднього техніко-економічного обґрунтування, виготовлення проектно-кошторисної документації та удосконалення системи моніторингу енергоносіїв в бюджетній та комунальній сфері. Міським головою буде ініційовано Приєднання до Європейської ініціативи Угода мерів.
Актуалізація проблем енергоефективності та енергозбереження серед мешканців громади здійснюватиметься через інформаційні кампанії з обґрунтування потреб утеплення фасадів та дахів, заміни дверей та вікон на енергоефективні з гарантованим показником опору теплопередачі, проведення Днів сталої енергії у громаді та проведення шкільних занять з енергоощадження, задля підвищення обізнаності молодого покоління, навчання та підвищення кваліфікації фахівців, які мають безпосередній вплив на енергоспоживання.