Куди звернутися за правовою допомогою щодо захисту прав дитини у воєнний час?

Від початку російської агресії, внаслідок війни загинуло вже близько 500 дітей, близько 900 отримали поранення. Водночас засоби масової інформації періодично повідомляють про незаконну депортацію сотень тисяч українських дітей в росію. Крім того, з початку війни мільйони сімей з дітьми були вимушені виїхати за межі країни, рятуючи своє життя. Такі сім’ї зіштовхуються з низкою проблемних питань, тому вони потребують допомоги.
Найбільш поширені питання, з якими громадяни звертаються по допомогу – це перетин державного кордону, отримання та продовження документів, що посвідчують особу, спілкування дитини з тим із батьків, хто перебуває в Україні, повернення дитини тощо.
Для надання допомоги сім’ям з дітьми за принципом “єдиного вікна” на базі Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було створено Консультаційний центр, куди кожен може звернутись особисто (м. Київ, вул. Інститутська, 21/8) або за телефоном 0-800-50-17-20 (безкоштовно в межах України), 044-299-74-08 (для дзвінків з-за кордону).
Так, звернувшись до Консультаційного центру можна отримати роз’яснення щодо можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на територію України, легалізації свідоцтва про народження дитини, заповнити заявку на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни, щодо отримання гуманітарної допомоги тощо.
Разом з тим консультації щодо захисту прав дитини у воєнний час можна отримати в службі у справах дітей Шепетівської міської ради (каб. 408, 409 міськвиконкому, тел. 4-03-90, 4-17-75)

Поділитись:
Новини Шепетівки