22 березня – Всесвітній день води

Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води: «Прискорення змін» та пройде під гаслом «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі» і буде спрямований на розв’язання проблем із водопостачанням та якістю води, яку споживає людство.

Процес зміни клімату та екологічний стан водних ресурсів нерозривно пов’язані між собою. Вода є нашим найдорожчим ресурсом, що потребує відповідального та раціонального використання, адже кліматичні зміни у водній сфері вже незворотні, і від кожного з нас залежить, як надалі вони розвиватимуться.

На території України високий температурний режим повітря та недостатня кількість опадів стають причиною обміління водойм, часткового пересихання малих річок та пониження рівнів ґрунтових вод. Пониження водності у річках негативно впливає на збільшення у воді концентрації речовин що забруднюють, а підвищення температури води сприяє розвитку «цвітіння» водойм.

Грамотне використання водних ресурсів може зменшити негативні наслідки змін клімату. Існують стійкі, доступні й стандартні розв’язання питань у сфері водопостачання та санітарії. Кожна людина може обрати для себе шляхи розв’язання проблем у сфері водопостачання та санітарії. І навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішенні водної кризи.

Протягом минулого року українці особливо відчули цінність води – чистої та безпечної, доступної кожному, оскільки багатьох з нас позбавили базового права людини – права на питну воду.

Вода впливає на кожного, тому нам потрібно, щоб кожен діяв. Ви та ваша родина, школа та громада можете змінити ситуацію, змінивши спосіб використання, споживання та управління водою у своєму житті.

22 березня 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН започатковано щорічне відзначення Всесвітнього дня води. Ідея його проведення вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Метою проведення Дня води є привернення уваги суспільства до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. Цей День дає унікальну можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища та розвитку суспільства.

Поділитись:
Новини Шепетівки