Послуги для внутрішньо переміщених осіб від служби зайнятості

Державна служба зайнятості пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні переселенців на новому місці. Зверніть увагу, щоб скористатися деякими послугами, не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості. Це, зокрема – підбір роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання тощо.

Основні програми  та послуги служби зайнятості для ВПО: 

– Послуги з працевлаштування.

Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійний  пошук на Єдиному порталі вакансій  або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram  та Viber. Але, слід пам’ятати, що звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки часто фахівці служби здійснюють підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема – з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

– Професійне навчання та надання ваучерів. 

Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється на замовлення роботодавця. Сучасні центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості навчають доросле населення за 95 робітничими професіями та 335 освітніми програмами. З онлайн графіком формування навчальних груп за професіями та освітніми програмами можна ознайомитись за посиланням.  Громадяни, які мають професійно-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень.

Набуття статусу зареєстрованого безробітного.

Реєстрація безробітних у службі може відбуватися у такі способи:

  • особисто, під час відвідування центру зайнятості;
  • через єдиний державний портал електронних послуг або мобільний застосунок Дія.

Розмір допомоги по безробіттю для кожної людини визначається індивідуально. Для визначення орієнтовного розміру своєї допомоги ви можете скористатися відповідною послугою чат-бота у Telegram. Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного та в період дії воєнного стану її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів.

Надання грантів для створення або розвитку власної справи.

У рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись і ВПО:

  • «Власна справа» – розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тисяч гривень;
  • Грант для ветеранів– передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно.

Особливості програми гранту для ветеранів та її відмінностях від «Власної справи».

Довідки за телефоном: (096)045-60-10, (093)027-05-11. Телеграм-чат «Підтримка ДСЗ Хмельницький» https://t.me/Pidtrimka_DCZ_Khmelnitsky.

Відділ організаційно-інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

(093)027-05-11

khm-ocz@kmocz.gov.ua

Поділитись:
Новини Шепетівки