Оздоровлення та відпочинок дітей 2023

Воєнний час водночас ускладнює організацію оздоровлення та відпочинку дітей, обмежує можливості, з однієї сторони, з іншої – збільшує потребу в їх релаксації. То ж надаємо відповіді на найбільш поширені запитання щодо можливостей оздоровлення і відпочинку дітей за межами міської територіальної громади.

Чи працюють дитячі заклади в літній період в Хмельницькій області ? Яка вартість перебування в них дітей ?

Розпочали роботу 4 табори, які мають великий досвід організації оздоровлення і відпочинку дітей.

Вартість однієї доби перебування дитини варіює від 690 грн до 1390 грн.

Батьки, які бажають оздоровити дітей в зазначених закладах, самостійно звертаються до їх адміністрацій. З метою здешевлення вартості путівок можна звернутися до профспілок за місцем роботи.

Чи будуть надаватися пільгові путівки для оздоровлення і відпочинку дітей, для якої категорії ?

Так. Зокрема готується відкриття оздоровчих змін в «Артеку», в тих його таборах, які знаходяться в безпечних регіонах України. Відповідно на оздоровлення в них можуть претендувати:

  1. діти-сироти, 2. діти, позбавлені батьківського піклування, 3. діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти, або помер внаслідок поранення, контузії, чи каліцтва, чи захворювання, отриманого внаслідок участі у військових діях) , здійснюючи заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі збройної агресії російської федерації,   4. рідні діти батьків – вихователів, які проживають в одній прийомній сім’ї, 5. діти з малозабезпечених сімей (отримують відповідну допомогу в УПСЗН).

Також Національним сервісним центром вивчаються можливості оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки (перелік згідно з Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»), за кордоном. Також Департаментом соціального захисту населення Хмельницького ОДА визначено порядок направлення дітей, які відносяться до всіх пільгових категорій, до ДОЗ за кошти обласного бюджету. За умови надходження вище зазначених путівок, розподіл буде здійснюватися відділом у справах сім’ї, молоді та спорту у відповідності до поданих заяв.

Чи планується оздоровлення дітей – з числа вимушено переселених осіб за рахунок державних коштів?

Так. Вже запущено механізм експериментального проєкту оздоровлення дітей з інвалідністю, або дітей з багатодітних сімей з числа вимушено переселених малозабезпечених сімей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що розташовані в карпатському регіоні, за принципом « гроші ходять за дитиною» за допомогою «Дії» і «Є – допомоги». Батьки мають здійснити певний алгоритм дій, щоб скористатися запропонованими державою коштами для оздоровлення і відпочинку своїх дітей (Дивитися нижче).

Додаткові інформацію і роз’яснення щодо вище зазначених варіантів оздоровлення і відпочинку дітей можна отримати у відділі у справах сім’ї, молоді та спорту, каб. 401, 420.

Поділитись:
Новини Шепетівки