Всеукраїнське онлайн-опитування громадян щодо майбутнього електронного кабінету пацієнта

За спільною ініціативою МОЗ та Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» запущено всеукраїнське онлайн-опитування громадян щодо майбутнього електронного кабінету пацієнта. Мета опитування полягає в тому, щоб з’ясувати, які функції та можливості пацієнти очікували б від цього електронного кабінету та визначити пріоритети впровадження цієї системи.

 Опитування можна пройти за посиланням 

Дуже часто у пацієнтів виникають питання щодо функціонування електронних пацієнтських кабінетів в МІС і їх взаємодії з електронною системою охорони здоров’я. Сьогодні ми надамо відповіді на найбільш поширені з цих запитань:

► Як працює електронна картка в ЕСОЗ зараз?
Наразі всі медичні дані пацієнта потрапляють до його електронної картки через внесення медичних записів лікарем. Ці записи, які вносяться лікарем через інтерфейс медичної інформаційної системи, після синхронізації та підписання потрапляють до центральної бази даних ЕСОЗ. Лікар вносить дані про візит пацієнта, його стан здоров’я та призначення, підтверджуючи це своїм кваліфікованим електронним підписом та несе відповідальність за достовірність введеної інформації. Наразі цей інструмент доступний тільки лікарям, але в майбутньому пацієнти матимуть можливість переглядати власну медичну інформацію.

► Як я можу скористатися кабінетом пацієнта в ЕСОЗ?
Повноцінний кабінет пацієнта в електронній системі охорони здоров’я буде запроваджено найближчим часом. Згідно з концепцією впровадження, кабінет надасть пацієнтам можливість перегляду та контролю за своєю медичною інформацією, включаючи інформацію про візити, діагнози, призначення. Ви зможете укладати декларації онлайн, оновлювати особисті дані та інше.

► Що таке кабінет пацієнта в МІС?
На сьогоднішній день, 45 медичних інформаційних систем приєдналися до електронної системи охорони здоров’я. Багато постачальників МІС вже впровадили персональні кабінети для пацієнтів, це спеціальні платформи, що спрощують процес отримання медичних послуг. За допомогою них ви можете переглядати список лікарів, які працюють у вашій ближній лікарні, записуватися на прийом, реєструвати процедури (наприклад, вакцинацію), замовляти ліки та навіть отримувати консультацію лікаря онлайн.

Поділитись:
Новини Шепетівки