Як можна оздоровити дітей в дитячих оздоровчих закладах: звичайні й нові підходи
Попри війну оздоровлення і відпочинок дітей продовжується. У 2023 році діти Шепетівської міської територіальної громади отримали можливість відпочити в дитячому закладі «Еко Ленд» санаторію «Лісова пісня», який розташований в Кам’янець Подільському районі.
Таким чином, оздоровлювались діти з поміж: сиріт і позбавлених батьківського піклування, діти загиблих військовослужбовців, внутрішньо переміщені особи, діти учасників бойових дій, з багатодітних і малозабезпечених сімей, рідні діти батьків – вихователів прийомної сім’ї, діти з інвалідністю. Путівки є безоплатними та придбані за кошти обласного бюджету. Цей табір (див. фото) та інші дитячі табори області працюють лише в літній час. Щоб наступного літа оздоровити дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (перелік категорій згідно з Законом України «Про охорону дитинства»), необхідно звернутися у відділ у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради (каб. №№401, 420) з травня 2024 року.
Водночас було організовано оздоровлення дітей за кошти державного бюджету в Міжнародному дитячому центрі «Артек», табори якого знаходяться в Пущі Водиці Київської області і в с. Березники Закарпатської області. Оздоровлення в цих закладах триває протягом усього року, в них створені всі умови згідно з вимогами законодавства та є навчання. Час перебування – 21 день.
У цей час і протягом 2023/2024 років відділом у справах сім’ї молоді та спорту приймаються заяви на оздоровлення дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення бойових дій, рідних дітей батьків-вихователів, з малозабезпечених сімей.
І про нове в організації оздоровлення і відпочинку дітей! Цього року державою запроваджено проект «Є – оздоровлення». Скористатися оздоровленням за проектом можуть малозабезпечені сім’ї для дітей шкільного віку з інвалідністю (здатних до самообслуговування) та для дітей з багатодітних сімей. Звертаємо увагу, що коло тих, хто може оздоровитися за проектом, з вересня розширилося, адже з початком його реалізації обов’язковою умовою до зазначених вище була наявність статусу ВПО.
Нижче дивіться механізм Є – оздоровлення!
- Отримувач може відправити дитину (дітей) на відпочинок в одному із закладів, що розміщені за посиланням: е-Оздоровлення. Пошук закладів для власників спеціальних банківських рахунків . За цим самим посиланням можна перевірити наявність отримувача і дітей в Переліку отримувачів за РНОКПП (ідентифікаційний номер). Така функція є в декількох закладках і в е-ОЗДОРОВЛЕННЯ і в ПОШУК ЗАКЛАДІВ. Наявність вашої дитини в списку можна перевірити і у відділі у справах сім’ї, молоді та спорту.
- Отримувач повинен відкрити картку е-Оздоровлення в Приват Банку.
- Дочекатися зарахування коштів на карту і протягом трьох місяців з дня зарахування використати їх в обраному Закладі.
- Спочатку потрібно обрати заклад та подати заявку на сайті за попереднім посиланням в розділі «Пошук закладу» та, встановивши позначку навпроти тексту «е-Оздоровлення (для власників спеціальних банківських рахунків)» в обраному Закладі подати заявку у вкладці «Подати заявку»).
- В узгоджену з Закладом дату прибути з дитиною та оплатити за відпочинок.
- Відкрити карту можна до 25.11.2023, а оплатити за путівку – до 25.12.2023.
Ще раз нагадуємо, що для участі в програмі необхідно щоб виконувалися одночасно дві умови:
Сім’я отримує допомогу малозабезпеченим сім’ям.
І дитина, віком від 7 до 18 років перебуває на обліку як пільговик і інформація по ній знаходиться в Реєстрі пільговиків з діючою категорією “Дитина з багатодітної сім’ї”.
Або:
Сім’я отримує допомогу малозабезпеченим сім’ям.
І дитина, віком від 7 до 18 років перебуває на обліку як дитина з інвалідністю (крім під категорії А), (здатна до самообслуговування).