До Міжнародного дня людей з інвалідністю служба зайнятості інформує: Які послуги можуть отримати особи з інвалідністю при зверненні до державної служби зайнятості?

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. У питанні щодо повернення людей з інвалідністю до зайнятості, в доступних їм за станом здоров’я умовах праці, на допомогу приходить служба зайнятості.

Перелік послуг, які можуть отримати особи з інвалідністю при зверненні до державної служби зайнятості:

  • інформаційні та консультаційні послуги пов′язані із зайнятістю;
  • індивідуальні профінформаційні та профконсультаційні послуги;
  • профдіагностичні консультації та психологічну підтримку;
  • участь у семінарах, ярмарках-вакансій, зустрічах з роботодавцями;
  • професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації з урахуванням потреб підприємств, організацій та установ регіону;
  • пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі залучення до суспільно корисних, громадських або інших робіт тимчасового характеру;
  • інформаційні та консультаційні послуги щодо можливості отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу за проєктом «єРобота»;
  • отримання ваучера на перепідготовку за робітничою професією; підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю; підготовку на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти); спеціалізацію та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями за відсутності підходящої роботи на момент звернення до служби зайнятості.

Сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю здійснюється з урахуванням висновків до акта огляду медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації (за наявності), в якій зазначається перелік професій  та придатність особи до відповідної професії, (в повному обсязі, з обмеженням обсягу виконуваних робіт та визначення тривалості дня).

Реєстрація безробітних.

Усі послуги служба зайнятості надає БЕЗКОШТОВНО.

Для роботодавців!!! Служба зайнятості надає компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. За облаштування робочих місць для людей з інвалідністю:  І групи – до 100,5 тис. грн;   ІІ групи – до 67 тис. грн.

Консультації: (096)045-60-10.

Телеграм-чат «Підтримка ДСЗ Хмельницький». 

Поділитись:
Новини Шепетівки