Шляхи подолання домашнього насильства і насильства за ознакою статі…

обговорювались на міжвідомчій нараді, яка була проведена з ініціативи відділу у справах сім’ї, молоді та спорту. В нараді взяли участь  представники суб’єктів із запобігання домашньому насильству:

  • відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який міською владою уповноважений координувати зазначене питання у громаді (приймають заяви й повідомлення в каб. 401, 420);                                                                                                                                                       
  • сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області (повідомлення, заяви приймають в приміщенні районного управління поліції, за тел. 102);            Шепетівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (надають психологічну, правову допомогу, вивчають потреби постраждалих; звертатися за тел. 4-16-23, каб. 1, 2, 3);                                                                                                                    
  • служби в справах дітей (звертатися за тел. 4-03-90, каб. 408,  якщо справа стосується неповнолітніх);                                                                                                                        
  • управління освіти (звертатися безпосередньо в навчальний заклад до уповноважених осіб, якщо справа стосується учнів цього закладу)  тощо.

У ході наради підбили підсумки роботи за 2023 рік. Присутні зауважили, що всього за цей рік було зафіксовано 60 звернень з приводу домашнього насильства, з них 55 – від жінок. Майже всі кривдники притягнуті до адміністративної відповідальності. Стосовно 45  з них винесені термінові заборонні приписи, в результаті чого кривдники  були обмежені в праві наближатися до постраждалих. Обговорювався механізм   взаємодії стосовно кожного з постраждалих.  Також вони можуть скористатися послугами центру надання вторинної правової допомоги (т. 4-00-15), спеціалізованих служб, створених при Шепетівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: мобільна бригада та спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства.                                                         

Присутні звернули увагу на необхідність більш активного використання засобів впливу і покарання до кривдників, зумовлених чинним законодавством. Зокрема у випадку неодноразового повторення фактів домашнього насильства кривдники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності (за яких умов – дивитися нижче). 

                                                                                                                             

Поділитись:
Новини Шепетівки