Увага! У Чернівецькій області зареєстровано грип птиці в дикій фауні

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області на узбережжі річки Дністер, Чернівецької області було зареєстровано падіж лебедів. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу встановлено діагноз на грип птиці.

Високопатогений грип птиці — це інфекційна, висококонтагіозна хвороба птахів, що викликається одним з штамів вірусу грипу типу А та характеризується явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення. Вважається, що усі птахи сприйнятливі до даної інфекції, але деякі види менше, ніж інші. Мігруючі водоплавні птахи – частіше дикі качки – є природним резервуаром вірусу пташиного грипу. Вони найменш сприйнятливі до інфекції. А ось домашні птахи, включаючи курей, гусей та індиків, дуже сприйнятливі до її збудника, тому епізоотії смертельного грипу швидко поширюються серед них. Вірус пташиного грипу, як правило, не вражає інші види тварин, окрім птахів і свиней.

Хвороба призводить до високих економічних збитків пов’язаних зі знищенням хворих птахів, ліквідацією осередків захворювання, економічними обмеженнями. При широкому поширенні збудника інфекції серед птахів збільшується можливість захворювання людей внаслідок передачі вірусу.

Інфікуватися вірусом пташиного грипу можна при догляді за хворою або контакті з мертвою птицею. Механізм передачі цієї інфекції повітряно-крапельний. Інкубаційний період у середньому 3 дні (від 2 до 4). Інфекція серед свійської птиці може бути неочевидною (безсимптомною) або викликати зменшення яйценесення та захворювання системи дихання, а також протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження без будь-яких завчасних симптомів (високопатогенний пташиний грип).

Як не заразитися на пташиний грип?
1. Уникайте контактів з домашньою водоплавною птицею.
2. Не слід без потреби доторкатися до птиці.
3. Уникайте контакту з поверхнями, на які міг потрапити послід.
4. Один з найбільш ефективних засобів захисту – використання захисних масок.
5. Вірус пташиного грипу легко знищується за допомогою теплової обробки. В м’ясі вірус гине: при температурі 85 С° – за 10 секунд.
6. Яйця не слід вживати в сирому вигляді
7. Зробіть щеплення від звичайного грипу.

Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Поділитись:
Новини Шепетівки