Застосунок, що дає викликати поліцію без дзвінка на 102 для жінок, що постраждали від домашнього або гендерного насильства

У критичних ситуаціях домашнього насильства викликати поліцію не завжди безпечно, але й без допомоги залишатися не можна.

У співпраці з Міністерством Внутрішніх Справ України та Національною Поліцією за підтримки уряду Великої Британії створено проєкт мобільного застосунку для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, або перебувають у групі ризику.

Застосунок спрямований на полегшення отримання допомоги тією категорією жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні особливості (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

Мобільний застосунок надає можливість викликати поліцію через кнопку «SOS», без дзвінка на 102. У такому випадку спілкування телефоном з оператором можна уникнути, адже поліція приїде знаючи про специфіку випадку (домашнє насильство) за геолокацією або вказаною при реєстрації адресою.

Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний мобільний застосунок у телефоні жінки. Кнопка виклику поліції, корисна інформація та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства, доступні тільки у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має лише власниця телефону. Тому наша ціль — максимально поінформувати жінок, залишаючись непомітними для чоловіків.

Застосунок уже працює, він доступний до звантаження у Google Play та App Store, однак його назва засекречена. Щоби завантажити програму, потрібно зателефонувати на гарячу лінію 116 123 або написати організації «Розірви коло» в приватні повідомлення.

Фонд народонаселення ООН ● Представництво в Україні ● вул. Шовковична, 42-44, Київ, Україна 01024 Тел
+380 44 281 3231 ● Факс +380 44 281 3233 ● ukraine.office@unfpa.org ● ukraine.unfpa.org

Поділитись:
Новини Шепетівки