Не лише рівні права, а й рівні можливості…           

20 березня відбулося чергове засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Заступниця міського голови Галина Безкоровайна, яка очолює раду, сконцентрувала увагу учасників і учасниць на питаннях досягнень і проблем в реалізації Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року.

Голова міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» міської ради Валентина Прохорчук ознайомила присутніх з цілями прийнятої у 2022 році Державної стратегії забезпечення рівних прав жінок і чоловіків до 2030 року щодо зменшення фактичної нерівності жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства та забезпечення впровадження міжнародних та європейських стандартів рівності, що також сприятиме іміджу України як правової й демократичної держави.

У Шепетівській територіальній громаді зроблені певні кроки на шляху її реалізації. Зокрема, з 36 депутатів – 14 жінки; міською радою прийняте рішення про приєднання до Європейської Хартії рівності; постійно ведеться просвітницька робота із подолання гендерних стереотипів, здійснюються заходи щодо протидії домашньому насильству тощо.

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Стасюк презентувала учасникам засідання історію світового жіночого лідерства, констатувала історичні факти й досягнення міжнародного феміністичного руху та його проекцію на Україну. Обговорили існування в усі часи необґрунтованих негативних тверджень і стереотипів щодо цілей і завдань жіночого руху за власні права.

Велику роль у сприянні жінкам, іншим групам населення, які опинились у вразливому становищі, відіграють громадські об’єднання, які очолюють жінки тощо.                                                                                                                                   Серед завдань, які найближчим часом поставлено для реалізації: – домогтися гендерного підходу до всіх програм і планів зі сфери благоустрою, соціально-економічного і суспільного розвитку з огляду на потреби, безпеку та захист в рівній мірі для людей обох статей.

У ході засідання присутні розглянули питання висунення кандидатур багатодітних матерів Шепетівської міської територіальної громади до присвоєння почесного звання України «Мати – героїня», про що доповідала голова робочої комісії з підготовки та перевірки матеріалів до присвоєння почесного звання України «Мати – героїня», завідувач сектору відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Алла Гайдай.

Було проведення аналіз діяльності координаційної ради щодо висунення кандидатур багатодітних матерів громади. Майже всі кандидатури жінок громади, які отримали звання «Мати – героїня», були висунуті координаційною радою, а підготовкою матеріалів займався відділ у справах сім’ї, молоді та спорту.

У січні 2024 року Указом Президента України почесне звання України «Мати – героїня» присвоєне: ВАСИЛЬЧЕНКО МАРІЇ АНАТОЛІЇВНІ – матері 8 дітей, та ЛАВРУК ВАЛЕНТИНІ ВІТАЛІЇВНІ – матері 8 дітей.

На засіданні обговорювались кандидатури ще 2-х шепетівчанок, які виховали 8 і 5 дітей. Прийнято рішення про висунення їх кандидатур до присвоєння їм почесного звання.

 

Поділитись:
Новини Шепетівки