Кожна дитина має право на виховання в сім”ї

           Розвиток  сімейних форм виховання – один із пріоритетних напрямків роботи  служби у справах дітей. Особливо актуальним він є в умовах воєнного стану, коли гострою є проблема влаштування дітей, які осиротіли та залишилися без батьків.

Хмельниччина серед п’яти областей в Україні, яка потрапила у пілотний проект, який впроваджує реформу, максимально наближену до сімейної форми виховання дітей. Супроводжує проект Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, який створено з ініціативи Президента України Володимира Зеленського та його дружини за підтримки Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

На даний час в службі на обліку всього перебуває 73 дитини, з них  26 дітей-сиріт та 47 дітей, позбавлених батьківського піклування. З них сімейними формами (опікою та піклуванням)  охоплено 68 дітей. В місті функціонує 3 прийомних сім’ї, в них виховуються семеро дітей. Проте, в закладах інституційного догляду досі залишаються 5 наших дітей, з них двоє перебуває за кордоном.  Саме їх необхідно в першу чергу повернути в Україну, при цьому влаштувавши в будь-яку із форм сімейного виховання. Тому працівники служби здійснюють активний пошук кандидатів в усиновлювачі, потенційні опікуни та піклувальники, прийомні батьки, патронатні вихователі. Адже кожна дитина повинна мати сімейний затишок, відчувати турботу, тепло та любов .

Слід зазначити, що держава належним чином фінансує утримання та виховання таких дітей, щомісячні виплати на одну дитину становлять 2,5 прожиткових мінімуми,  також виплачується грошове забезпечення безпосередньо  батькам , якщо це прийомна або патронатна сім’я.

За додатковою інформацією про влаштування дітей до сімейних форм виховання звертайтеся до служби у справах дітей виконавчого комітету Шепетівської міської ради за адресою: вул. Соборності, 4,  м. Шепетівка, Хмельницька обл., 30400 тел. 4-03-90, каб. 408, 409.

 

 

 

Поділитись:
Новини Шепетівки