Шепетівська громада знайомилась з досягненнями громад регіону у роботі з ВПО 

5 квітня Шепетівська міська територіальна громада взяла участь у Форумі для ВПО (українців та українок) «ВзаємоДія та інтеграція», що відбувся у місті Хмельницький.

У форумі взяли участь понад 100 осіб: внутрішньо переміщені особи, голови та представники/ці Ради ВПО з сусідніх областей – Тернопільська, Чернівецька, Закарпатська, Рівненська, керівники структурних підрозділів соціального спрямування які опікуються питаннями ВПО з громад області, представники /ниці міжнародних донорських організації, керівництво Хмельницької громади.

Шепетівську громаду представляли начальник управління праці та соціального захисту населення Шепетівської міської ради Сергій Білас та представниці Шепетівської ради з питань внутрішньо переміщених осіб Христина Янушевська та Катерина Невдах.

Учасники форуму ділились досвідом роботи з ВПО та напрацьовували спільні алгоритми взаємодії, підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громади. Обговорювались питання  працевлаштування та навчання ВПО, обмін досвідом Рад ВПО центрального та західного регіонів України, ключові кейси благодійних та громадських організацій, досвід інтеграції ВПО: успіхи та виклики, питання пошуку житла, оздоровлення дітей ВПО.

Присутніх ознайомили з результатами роботи Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб – дорадчо-консультативного  органу, що працює задля розв’язання проблем повʼязаних із забезпеченням і захистом прав внутрішньо переміщених осіб, сприяння інтеграції ВПО на території  громади, що приймає, який було створено у м.Хмельницький та діє з квітня 2023 року.

Організаторами стали Хмельницька міська рада, Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез», UNHCR Ukraine – Агентство ООН у справах біженців в Україні, БФ Рокада, ГО, Громадська ініціатива Луганщини”.

 

Поділитись:
Новини Шепетівки