Засуджено неповнолітнього шахрая

У травні 2024 року, за процесуального керівництва Шепетівської окружної прокуратури, завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами шахрайств.

Як встановлено слідчими Шепетівського районного управління поліції, неповнолітній мешканець Шепетівського району, вирішив отримувати дохід під приводом продажу товару у мережі Інтернет, без наміру його фактичної передачі покупцям, та, з цією метою, у соціальній мережі «Instagram» створив сторінку-магазин, на яких розмістив фіктивні оголошення про продаж одягу.

Підліток, у соціальній мережі «Instagram» домовлявся про продаж одягу із покупцями, серед яких також опинився неповнолітній, та, отримавши на картку повну або часткову оплату за товар, «обривав» зв’язок із покупцями, яким, звісно ж, ніяких речей не відправляв.

Під час досудового розслідування, процесуальне керівництво у якому здійснювалось прокурорами окружної прокуратури, отримано беззаперечні докази вчинення кримінальних правопорушень, під вагою яких шахрай визнав вину та вирішив співпрацювати –  відшкодував потерпілим завдані збитки.  У подальшому, неповнолітній, за участі законного представника та адвоката уклав із прокурором угоду про визнання винуватості.

На початку червня поточного року Шепетівським міськрайонним судом затверджено вказану угоду та винесено обвинувальний вирок. За вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст. 190 Кримінального кодексу України, обвинуваченому призначено покарання у виді 1 року позбавлення волі. При цьому, судом, з урахуванням особи обвинуваченого, який раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, його юний вік, наявність пом’якшуючих обставин, прийнято рішення про звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.

Наразі вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Шепетівська окружна прокуратура

Поділитись:
Новини Шепетівки