Патронат як особливий вид працевлаштування

Патронат над дитиною згідно зі статтею 252 Сімейного кодексу України – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Надання послуг з патронату над дитиною – це вид тимчасової зайнятості, який зараховується до трудового стажу, а за патронатного вихователя здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Патронатний вихователь та його помічник можуть працювати як фізичні особи або як фізичні особи-підприємці.

З 1 липня 2024 року щомісячна оплата праці патронатного вихователя становитиме 3 мінімальні заробітні плати (24 тис. грн), а уразі залучення до надання послуги патронату над дитиною патронатного вихователя з-поміж осіб, які провадять підприємницьку діяльність (ФОП), розмір грошового забезпечення патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною становитиме три з половиною мінімальні заробітні плати на місяць (28 тис.) з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок.

Помічники патронатного вихователя отримуватимуть за свою роботу винагороду у розмірі 1 мінімальної заробітної плати (8 тис. грн) на місяць. У разі потреби служба у справах дітей допомагатиме шукати помічника для того, хто вирішив стати патронатним вихователем.

Крім того, щомісяця на кожну влаштовану дитину виплачується соціальна допомога в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів (прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2563 грн, від 6 до 18 років – 3196 грн) та використовується патронатним вихователем у повному обсязі для задоволення її потреб.

За готовність до влаштування дитини під патронат, коли в сім’ї патронатного вихователя не перебувають діти, розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становитиме 8 тис. грн (одна мінімальна заробітна плата на місяць).

За три місяці перебування дитини під патронатом вихователі матимуть 7 днів оплачуваної відпустки, яку можна використати після вибуття дітей. Дні можна накопичувати. Якщо дитина залишатиметься під патронатом понад три місяці, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки.

Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є :

– патронатний вихователь повинен бути офіційно безробітним;

– у нього/неї не повинно бути на вихованні дітей до 4 років;

– окрема кімната для влаштування дітей;

– вихователь і помічник повинні пройти навчання за програмою підготовки патронатних вихователів в Хмельницькому центрі соціальних служб та отримати рекомендацію про можливість надання послуги патронату над дитиною.

На сьогодні в Хмельницькій області вже функціонують три патронатні сім’ї. Запрошуємо мешканців нашої громади також долучитися до створення цієї форми влаштування дітей, які цього потребують.

Більш детальну інформацію можна отримати в службі у справах дітей Шепетівської міської ради: вул. Соборності, 4, 4-й поверх, кабінети, 408, 409, тел. 4-03-90, email: shmssn@ukr.net.

Поділитись:
Новини Шепетівки