Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Насильство дуже часто присутнє в нашому житті і ми відіграємо в ньому певну роль. Залежно від ситуації ми є свідками, жертвами або ж кривдниками.   Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.

“16 днів проти насильства” – це нагода ще раз привернути увагу до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок та чоловік.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Всеукраїнською акцією «16 днів проти насильства» охоплюються такі важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Основними завданнями акції є:

·     привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

·     активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

·     проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення  з питань запобігання домашньому насильству, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

·     формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Від початку повномасштабного вторгнення росії, Україна зіткнулася із безпрецедентним рівнем насильства, болю і травматизації. Українські жінки і чоловіки та діти  потерпають від злочинів російських військових і найманців, зокрема, від гендерно зумовленого і сексуального насильства, пов’язаного з війною. Та разом із воєнними злочинами країни-агресора, продовжує існувати насильство всередині українського суспільства, яке не менш глибоко ранить постраждалих.

Захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, надання їм гарантованої допомоги, притягнення кривдників до відповідальності – обов’язок держави. Байдужість до посягання на іншу людину, особливо вчинене в родинному колі, має назавжди викорінитися з нашого суспільства. Толерування цього ганебного явища – неприпустиме.

У знак підтримки, люди у всьому світі прикріплюють помаранчеву стрічку на свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

Не будьте байдужими і ви, одягніть стрічку та приєднайтесь до акції!

Якщо Ви  стали жертвою чи свідком домашнього насильства звертайтеся:

·         Відділ поліції – тел. 102 ;

·         Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту  каб. 401, 420, м. Шепетівка, вул. Соборності, 4;

·         Шепетівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – тел. 4-16-23; 0980479133;

·         Служба у справах дітей – каб. 408, м. Шепетівка, вул. Соборності, 4 (захист неповнолітніх).

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Насильству немає виправдання!

Починайте діяти!  Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога!

Поділитись:
Новини Шепетівки