Чи законне відключення будинків від централізованого опалення без згоди його мешканців?

Представники громадськості звертаються до виконавчого комітету щодо роз’яснення  проблеми із масовими відключеннями будинків від системи централізованого  опалення, які протиправно проводить ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Пояснюючи свої дії, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» в тому числі посилається на рішення 58 сесії Шепетівської міської ради VII скликання № 10 від 13 червня 2019 року «Про концепцію розвитку системи теплозабезпечення міста Шепетівка», яким затверджено перелік будинків, що підлягають пріоритетному відключенню від системи централізованого  опалення.

Дане рішення приймалося в комплексі із рішенням сесії міської ради № 3 де передбачено Порядок відключення житлового будинку (будинків) від мереж (систем) централізованого опалення в місті Шепетівка. З метою підтримати малозабезпечені родини і надати їм матеріальну допомогу на встановлення індивідуального опалення.

Дії ТОВ є незаконними, оскільки,  дане підприємство не визначене виконавцем цих робіт. А самі від’єднання можуть проводитися лише за умови дотримання процедури, яка була затверджена того ж дня.

13 червня 2019 року  на засіданні 58 сесії Шепетівської міської ради VII скликання депутати затвердили  Порядкок , який визначає процедуру відключення від мереж централізованого опалення  житлового будинку при відмові споживачів від послуг централізованого опалення.

Відповідно до затвердженого порядку для відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення ініціатива має йти від його власників. У випадку, якщо мешканці бажають відмовитись від центрального опалення їм необхідно за процедурою організувати загальні збори власників  приміщень у житловому будинку, прийняти   рішення  про відключення та влаштування  у  будинку  системи  індивідуального  або автономного опалення.   Це рішення повинно бути підтримане (підписане) всіма власниками.

За результатами цих зборів мешканці мають звернутися до міської постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого теплопостачання при відмові споживачів від централізованого теплопостачання з письмовою заявою  та надати копію протоколу загальних зборів мешканців будинку. Після вивчення документів комісія приймає рішення.

Якщо хоча б один із власників квартир будинку не надав згоди на відключення від централізованого опалення, то дана комісія має законну підставу відмовити. Тобто навіть за умови дотримання усіх процедур від’єднати будинок, якщо хтось не погоджується доволі складно.

Однак ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» трактує ці рішення по своєму і незаконно  від’єднує будинки шепетівчан від системи централізованого опалення.

Роботи з відключення (відрізання) від централізованого опалення ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» розпочав ще у травні, а саме після того, як 3 травня 2019 року Олександром Пустовойтом було видано наказ по підприємству Про затвердження Переліку окремих будинків, які підлягають від’єднанню від мереж централізованого опалення м.Шепетівка.

 

Про скликання LХ сесіїміської ради VІІ скликання
Про підготовку до опалювального сезону