Карантин і діти

Шановні батьки! У зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні з 12 березня 2020 року запроваджуються жорсткі карантинні заходи. Зокрема, закрито на карантин усі навчальні заклади. Звертаємо Вашу увагу, що карантин – це зовсім не канікули! І діти, з метою збереження їх життя та здоров’я, мають перебувати вдома, обмежити всі свої контакти. Адже, за останніми даними, діти також інфікуються цією хворобою, і не всі вони переносять її легко, є навіть летальні випадки серед дітей. Тому батьки зобов’язані подбати про належну ізоляцію своїх дітей на весь час карантину.

На жаль, не всі усвідомили серйозність ситуації, що стало причиною потрапляння декількох підлітків у стані алкогольної коми у відділення інтенсивної терапії Шепетівської ЦРЛ протягом останнього місяця. Це сталося внаслідок безвідповідального ставлення батьків до виконання своїх обов’язків. Діти безпричинно бродять вулицями міста, і далеко не всі просто гуляють та дихають свіжим повітрям. Діти, не усвідомлюючи всю небезпеку ситуації, будучи безконтрольними з боку батьків, купують та вживають алкогольні напої, не дотримуються вимог усіх карантинних заходів, які запроваджені в Україні. Хочемо наголосити, що вживання алкоголю не лише не перешкоджає потраплянню вірусу в організм, але і сприяє тому, що хвороба може протікати у більш тяжкому стані.

Тому наполегливо вимагаємо від батьків та дітей дотримуватись усіх карантинних заходів, виконувати всі офіційні рекомендації та розпорядження органів влади, берегти здоров’я своє та оточуючих.

Нагадуємо, що поряд з нещодавно введеною відповідальністю за порушення карантинних заходів, існує і відповідальність батьків за неналежне виховання та утримання дітей, передбачена статтею 184 КУпАП, згідно якої може накладатися штраф до 5100 гривень. А для працівників торгівлі за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям також передбачена відповідальність за статтею 156 КУпАП, і також передбачені великі штрафи як на продавців, так і на власників торговельних закладів.

Начальник служби у справах дітей Катерина Купрацевич

Телефони гарячої лінії COVID-19
Відбулося позачергове засідання міської комісії ТЕБ і НС