Опалювальний сезон 2021-2022 року у Шепетівській громаді

В Україні в цілому та Шепетівській територіальній громаді зокрема, склалася надзвичайно складна ситуація навколо початку опалювального сезону 2021-2022 років. В історії України ще не бувало таких рекордних цін на газ. Вартість блакитного палива сягнула 38,5 грн за куб для бюджетних установ, зокрема шкіл та садочків. Злетіли ціни також і для комунальних підприємств, виробників тепла та гарячої води. Важливо зазначити, що тарифи для населення від «Нафтогазу» залишаються на рівні менш як 8 грн за куб.

Протягом минулих тижнів бюджетні установи міста (школи, садочки) встигли двічі оголосити про закупівлю газу у системі Prozorro, закупівлі не відбулися. Враховуючи нестабільну ситуацію з ціною на блакитне паливо, газопостачальні компанії не поспішають укладати угоди. В рамках онлайн наради міських голів з Міністерством регіонального розвитку, зокрема міністром розвитку громад Олексієм Чернишовим, від 08 жовтня, урядом було запропоновано рішення про початок проведення переговорних процедур бюджетних установ із газопостачальними компаніями та укладанням прямих договорів.

Усією країною масово оголошують надзвичайну ситуацію через відмову компаній постачати газ бюджетним установам за пільговими цінами.
11 жовтня, у зв’язку зі складною ситуацією постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шепетівської міської ради. Протокол засідання громади був долучений додатком до аналогічного Протоколу Хмельницької обласної державної адміністрації, який було направлено на Кабінет Міністрів України.

У тексті Протоколів йдеться, що ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 років та подальшим виникненням загрози життю та здоров’ю населення Шепетівської міської територіальної громади та завдання значних матеріальних збитків, відповідно до пункту 24 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України, визнано надзвичайною ситуацією. Мова йде про 30 бюджетних установ, які очікують на пільгову ціну. Надзвичайну ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 років, відповідно до Національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010, пункту 4.3 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями (далі – Порядок класифікації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 368, класифікувати як надзвичайну ситуацію техногенного характеру (код НС 10800 – НС унаслідок аварій на системах життєзабезпечення) місцевого рівня.

Як зазначав раніше міський голова Віталій Бузиль, підсумками Конгресу під головуванням Президента України Володимира Зеленського — Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад, який відбувся ще 30 вересня, було підписано меморандум, який датє змогу не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону. Згідно з меморандумом, матимемо фіксовану ціну на газ для установ бюджетної сфери 13,7 грн без ПДВ, транспортування та розподілу. Зазначена ціна буде діяти до 31 травня 2022 року.

Варто зазначити, що рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради від 07 жовтня затвердили початок опалювального сезону у комунальних бюджетних установах громади з індивідуальними котельнями на твердому паливі. Наявність індивідуальних газових котелень у закладі освіти та позашкілля, не розв’язує питання, зобов’язуючи очікувати на закупівлю блакитного палива.

Враховуючи невідповідність температури повітря в приміщеннях, передбаченої вимогами санітарних регламентів для закладів освіти, з метою збереження здоров’я дітей та працівників, керівники закладів загальної середньої (крім Плесенської ЗОШ, Пліщинської гімназії), дошкільної (крім ДНЗ №8 та №10, Пліщинського та Плесенського ЗДО), позашкільної освіти, МНВК було підготовлено наказ організувати навчальний процес у дистанційній формі з 18.10.21 року по 31.10.21 року. З 25 жовтня заклади освіти підуть на планові канікули.

Сьогодні ж вранці Шепетівська територіальна громада з’явилася на онлайн платформі НАК «Нафтогаз» для можливості отримання лімітів. за інформацією Хмельницької ОДА, зокрема ранкового коментаря Сергія Гамалія у Facebook, до 15.10.2021 НАК «Нафтогаз України» готовий підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери (школи, садочки, лікарні).

У Шепетівці відбулись урочистості присвячені Дню захисників і захисниць України
Національно-патріотичні змагання «Незламні»
Новини Шепетівки