Під головуванням керівника Шепетівської місцевої прокуратури відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів міста та району

У Шепетівській місцевій прокуратурі під головуванням керівника місцевої прокуратури Комара І.В. проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів міста Шепетівка та Шепетівського району щодо стану попередження та протидії злочинності.

Основна тематика наради стосувалася стану законності та правопорядку на території міста та району упродовж І півріччя 2019 року, визначення основних напрямів запобігання та протидії злочинності, розробки та узгодження спільних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення, розкриття, припинення та попередження злочинних проявів, усунення причин та умов, що їм сприяли.

Захід відбувся за участі керівників правоохоронних органів міста та району, представників органів влади, місцевого самоврядування.

У роботі наради прийняв участь заступник прокурора Хмельницької області Мартинюк О.Г.

Розпочинаючи роботу наради, керівник місцевої прокуратури І. Комар відзначив позитивні результати, яких досягнуто спільними зусиллями.

Слід констатувати, що у І півріччі 2019 року не допущено росту вчинення злочинів середньої тяжкості, як на території міста, так і на території району. У порівнянні з І півріччям 2018 року, у І півріччі 2019 року зменшено кількість вчинених тяжких злочинів на території міста на 13,2% (з 106 до 92) та особливо тяжких злочинів на 40% (з 5 до 3) на території району.

Завдяки належно організованим превентивним заходам суттєво зменшилась кількість злочинів проти життя та здоров’я особи, зокрема, на 30% на території міста та на 14,7% на території району. Так, на території міста зафіксовано два випадки спричинення тяжких тілесних ушкоджень, а на території району такі злочини не вчинялися взагалі

Покращено роботу і щодо протидії злочинам проти власності. Зокрема, упродовж І півріччя 2019 року зменшилась кількість квартирних крадіжок на території міста з 12 до 5, що становить 58,3%, вимагань – з 2 до 1, що становить 50%, а на території району факти вчинення вимагань взагалі не фіксувались.

Вдалося уникнути вчиненню упродовж І півріччя 2019 року грубого порушення законодавства про працю.

Завдяки попередньо скоординованим діям, на території міста та району виявлено на 22,2% більше (з 9 до 11) злочинів у сфері службової діяльності.

Однак, попри позитивні тенденції, основною темою для обговорення стали існуючі проблеми у сфері протидії злочинності.

Так, допущено ріст особливо тяжких злочинів на території міста з 3 до 8, тяжких злочинів на території району з 28 до 59, злочинів невеликої тяжкості як на території міста (з 54 до 83), так і на території району (з 32 до 43).

В структурі злочинів як негатив слід відмітити, що у І півріччі 2019 року зросла кількість вчинених грабежів на території району з 1 до 4, допущено вчинення розбійного нападу на території району, в той час, як у І півріччі 2018 року розбої на території району не вчинялися.

Неприйнятним є ріст злочинів проти громадської безпеки. Так, на території міста вчинено 3 таких злочини, в той час як у І півріччі минулого року – 2, на території району вчинено також 3 таких злочини, водночас, у аналогічному періоді минулого року такі злочини на території району не вчинялися взагалі.

Спостерігається зростання кількості незаконних заволодінь транспортними засобами з 2 у І півріччі 2018 року до 5 у І півріччі поточного року.

Неповнолітніми упродовж І півріччя 2019 року вчинено 10 злочинів, в той час, як у І півріччі 2018 року – 2.

Зросла кількість рецидивних злочинів з 61 до 74 (на 21,3%), злочинів, вчинених групою осіб з 2 до 12.

Очільник прокуратури наголосив на необхідності профілактики та превентивної діяльності з метою запобігання вчинення таких злочинів.

Зменшилась кількість виявлених злочинів у сфері обігу наркотичних засобів на 8,7% (з 23 до 21).

Детально обговорено також питання, які останнім часом набули особливої гостроти та є пріоритетом у діяльності прокуратури.

Керівник місцевої прокуратури поставив вимогу посилити протидію корупційним проявам, зловживанням у бюджетній сфері, у тому числі під час використання бюджетних коштів, виділених на будівництво та ремонт автомобільних доріг, незаконним оборудкам із землею та лісовими ресурсами, функціонуванню нелегальних автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

Під час обговорення усіх цих проблемних питань учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження злочинності на Шепетівщині.

Підсумовуючи, Іван Васильович Комар наголосив, що лише у тісній взаємодії та координації діяльності правоохоронних органів можливо досягнути зрушень в подоланні злочинності. Наслідком цього є забезпечення ефективного захисту громадян, інтересів держави та підняття рівня довіри населення до правоохоронців.

В. Мельник, заступник керівника Шепетівської  місцевої прокуратури

 

Лідер читання - 2019
ІНФОРМАЦІЯпро роботу адміністративно – комунальної інспекціїз 05 липня по 09 серпня 2019 року