Про державне регулювання цін

Про державне регулювання цін

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» (далі — Постанова) тимчасово запроваджується державне регулювання цін на соціальнозначущі товари шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.

Відповідно до пункту 3 Постанови ця постанова набирає чинності через десять днів з дня її опублікування і діє до закінчення карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-      СoV-2”. Постанова набрала чинності 18 травня 2020 року.

Постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS- СоV-2, та Порядок декларування зміни цін на них.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до    Держпродспоживслужби через її            офіційний веб-сайт за посиланням https://pricе.consumer.gov.uа (посилання стало активним 18 травня 2020 року).

Після успішної реєстрації даних, відомості одразу вноситимуться до Реєстру роздрібних цін на товари в автоматичному режимі без участі посадових осіб Держпродспоживслужби. З Реєстром роздрібних цін можна буде ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням https://declaration.consumer.gov.uа.

За порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів до суб’єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення», а також притягуються до адміністративної відповідальності громадяни (фізичні особи-підприємці) і посадові особи суб’єктів господарювання шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених статтею 1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Моя сім’я як вишиванка
Михайло Полодюк передав медикам апарат штучної вентиляції легень