Про підготовку до опалювального сезону

28 серпня т.в.о. голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Кальніченко провів розширене засідання колегії ОДА. Було заслухано інформацію про підготовку до опалювального сезону в області. Участь у засіданні взяв і міський голова Михайло Полодюк.

У своєму виступі міський голова доповів про стан підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 р у Шепетівці. За словами Михайла Івановича Шепетівським комунальним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства  проведено заміну водопровідних та  каналізаційних мереж. Проведена підготовка 7 водопровідних  (87% від запланованих) та 6 каналізаційних насосних станцій (86% від запланованих).

На 100% підготовлені водопровідні очисні споруди,  проведена робота по підготовці до  осінньо-зимового періоду каналізаційних очисних споруд (на 70 % від запланованих).  Підготовлено до безперебійної роботи 8 із 9 свердловин.

Управлінські компанії «Управдом» та «Житлофонд» в 27 багатоквартирних житлових будинках провели ремонт покрівель (82% від запланованих),  в 29 будинках проведено ремонт систем холодного  водопостачання (90% від запланованих), в 36 будинках ремонт енергозабезпечення будинків (84% від запланованих).

КП «Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство» завершило усі закупівельні процедури по придбанню матеріалів для приготування протиожеледної суміші. На сьогодні вже заготовлено більше половини запасів від запланованої кількості протиожеледної суміші.

Найбільше уваги у своєму виступі Михайло Іванович приділив підготовці до нового опалювального сезону ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». Довів до керівників області інформацію про те, що на двох котельнях демонтовано димові труби, робота яких на сьогоднішній день не відновлена. Також ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» не надає дозволи на розробку технічних умов, для встановлення індивідуального опалення.

За інформацією НАК «Нафтогаз» заборгованість за використаний природний газ станом на 21 серпня 2019 року становить 78 759 078 грн.

Також слід зазначити, що цього року ситуація з теплопостачанням, ще більше може ускладниться, бо теплопостачальна організація провела масові відключення мешканців більше 50 багатоповерхових будинків від централізованого опалення. Дані дії підприємства є протизаконними.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3.10.2007 року № 1198 про правила користування тепловою енергією. В одному з розділів постанови чітко вказано, у яких випадках можна припиняти чи обмежувати теплопостачання. Єдиним випадком, коли це можна робити, є велика заборгованість з боку споживача. А працівники ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», попри це, нині від’єднують від котелень усіх мешканців тієї чи іншої багатоповерхівки, яку вони визнали збитковою.

Міська влада звернулася до обласної та місцевої прокуратур, Національної поліції, Антимонопольного комітету, Держспоживслужби.

Десятого вересня має відбутися засідання Рівненського апеляційного суду, де  розглядатиметься питання уже про примусове повернення усього майна підприємства теплозабезпечення назад, у комунальну власність міста. Якщо рішення суду буде на користь громади міста, то вона зможе відновити теплозабезпечення у тих квартирах, які були незаконно його позбавлені.

В іншому випадку, якщо судове рішення буде прийнято пізніше, то є небезпека того, що опалювальний сезон розпочнеться зі значним запізненням.

Чи законне відключення будинків від централізованого опалення без згоди його мешканців?
Міський будинок культури