Про підозру повідомлено бригадиру, внаслідок порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці яким, загинула людина

Шепетівською місцевою прокуратурою, здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні, погоджено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України, тобто у порушенні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці службовою особою підприємства, яке спричинило загибель людини.

Досудовим розслідуванням встановлено, що інженер-будівельник одного із підприємств, розташованих на території Шепетівського району, як бригадир підсобних робітників, будучи відповідальним за стан охорони праці, пожежної безпеки по будівельній дільниці, порушив вимоги законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці, що спричинило загибель людини.

Так, видавши у вересні 2016 року підсобним робітникам завдання зачищати і готувати до бетонування, а згодом виконувати роботи по бетонуванню, бригадир на об’єкт перед початком робіт не прибув та не перевірив справність бетонозмішувача, не заборонив виконувати роботи на несправному бетонозмішувачі, виконання даних робіт, як керівник робіт особисто не контролював і нагляду за ними не здійснював, не вжив заходів до забезпечення працівників необхідними засобами індивідуального захисту, не контролював стан техніки безпеки при виконанні робіт підсобним робітником.

Під час виконання таких робіт одного із підсобних робітників уражено електричним струмом, внаслідок чого настала його смерть.

На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Примітка: Згідно ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 Шепетівська місцева прокуратура

Процедура передачі майна тепломережі знову затягується
Оголошення