Звіт регуляторного органу

Інформація щодо здійснення регуляторної діяльності Шепетівською міською радою та  її виконавчими органами у 2021 році

 

Протягом звітного року реалізація державної регуляторної політики у Шепетівській міській територіальній громаді відбувалася з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі Закон),  Постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» від 11.03.2004 № 308, «Про порядок підготовки пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів, які розробляються органами місцевого самоврядування» від 29.09.2014 №634, «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних від 21.10.2015 №835( зі змінами та доповненнями), рекомендацій Державної регуляторної служби України щодо оцінки регуляторного впливу проекту регуляторного акта на конкуренцію в рамках проведення аналізу регуляторного впливу  від 24.11.2017,  Положення про порядок підготовки та визначення ефективності регуляторних актів Шепетівської міської ради та її виконавчого комітету, затвердженого рішенням ХV (позачергової) сесії міської ради V скликання від 30 березня 2007 року №19 ( зі змінами та доповненнями).

Відповідно до  ст. 31 Закону та Регламенту Шепетівської міської Ради питання реалізації державної регуляторної  політики   покладено  на постійну депутатську комісію з питань розвитку промисловості, житлово-комунального господарства, підприємницької діяльності, транспорту, енергетики та зв’язку, а повноваження у здійсненні  організаційного забезпечення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності покладені на відділ підприємництва та аналізу управління економіки, підприємництва та підтримки інвестицій апарату  Шепетівської міської ради, іі виконавчого комітету, виконавчих органів.

Регуляторними органами у громаді  є міська рада,  її виконавчий комітет та міський голова.

Для забезпечення системного  підходу до впровадження регуляторної політики на місцевому рівні  робота проводилася у таких напрямках:

  • планування діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів ( далі- Проєктів);
  • розроблення Проєктів;
  • здійснення аналізу регуляторного впливу;
  • оприлюднення  та проведення публічного обговорення Проєктів;
  • подання Проєктів Державній регуляторній службі України з метою отримання пропозицій щодо їх удосконалення ( якщо Проєкт  виноситься на розгляд міської ради);
  • подання Проєктів на затвердження;
  • визначення результативності дії регуляторних актів;
  • підтримка  реєстру  власних регуляторних актів в актуальному стані;
 • забезпечення підготовки та своєчасного оновлення на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних  DATA.GOV.UA  переліків наборів даних, що  стосуються реалізації  регуляторної політики міською радою та іі виконавчим комітетом.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Шепетівською міською радою та її виконавчим комітетом затверджено плани з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік, а саме:

-рішенням ІІІ (позачергової) сесії міської ради VІІІ скликання від 10 грудня   2020 року №12 затверджено план діяльності Шепетівської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік;

-рішенням виконкому №312 від  23 грудня 2020 року затверджено план діяльності виконкому  з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік.

Зазначені плани було оприлюднено в місцевій   газеті «Шепетівський вісник», на офіційному веб-сайті міської ради, на дошці об’яв управління економіки, підприємництва та підтримки інвестицій у визначені законодавством терміни.

При розробці регуляторних актів, прийняття яких вимагало додаткового включення в плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, вносились відповідні доповнення. Так протягом 2021 року 2 проєктами регуляторних актів був доповнений план діяльності міської ради та 5 проєктами – план діяльності виконавчого комітету. Таким чином у 2021 році  управліннями, відділами виконкому та підприємствами комунальної власності було заплановано розробити 11 проєктів регуляторних актів, з них 6 – проєкти рішень  міської ради та 5 –проєктів  рішення виконавчого комітету.

Прийняті  доповнення до планів діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів також публікувались протягом 10 днів  після затвердження  в газетах  «День за днем» та «Шепетівський вісник», розміщувались на дошці оголошень управління економіки, підприємництва та підтримки інвестицій,  на офіційному веб-сайті міської ради в підрозділі «Планування діяльності» розділу «Регуляторна політика».

Відповідно до затверджених планів  відповідальні підрозділи готують проєкти регуляторних актів та подають їх до управління економіки, підприємництва та підтримки інвестицій. Керуючись ст.8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» відділом  підприємництва та аналізу управління економіки, підприємництва та підтримки інвестицій стосовно кожного  проєкту регуляторного акта готується аналіз регуляторного впливу (АРВ).

Після розробки АРВ щодо кожного підготовленого проєкту регуляторного акта у місцевій газеті було надруковано повідомлення   про оприлюднення  Проєкту з відповідним аналізом його регуляторного впливу.

З метою одержання зауважень та пропозицій протягом 5  робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта кожен розроблений Проєкт з відповідним АРВ був розміщений на офіційному сайті міської ради та на дошці об’яв управління економіки, підприємництва та підтримки інвестицій.

У 2021 році  проведено 2 робочі наради та 3 громадські слухання  (08.05.2021, 30.06.2021, 07.09.2021) з обговорення  6-ти  проєктів регуляторних актів, а саме:

 • Про встановлення місцевих податків та зборів;
 • Про встановлення річних розмірів орендної плати за земельні ділянки;
 • Про затвердження «Правил розміщення зовнішньої реклами на території Шепетівської міської територіальної громади»;
 • Про встановлення тарифів на користування міською лазнею;
 • Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському автотранспорті в звичайному режимі руху та в режимі маршрутного таксі;
 • Про затвердження нормативних документів з питань оренди майна комунальної власності Шепетівської міської територіальної громади.

У зв’язку із перебування територіальної громади в «червоному рівні» епідемічної безпеки з  01.10.2021 обговорення проектів регуляторних актів здійснювалось в режимі обміну інформацією між підрозділами, що підготували проект та громадою ( в т.ч. депутатським корпусом) шляхом розміщення на сайті міської ради та в  соціальній мережі Фейсбук нагадувань про можливість подання пропозицій до прєктів регуляторних актів «Про впорядкування продажу пива  (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових  на  території  Шепетівської міської територіальної громади» та «Про встановлення тарифів на ритуальні послуги, що надаються КП «Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство Шепетівської міської ради».

Після закінчення терміну громадських обговорень  проєкт регуляторного акта ( у разі, якщо він буде винесений на розгляд міської ради) разом з Аналізом його регуляторного впливу надається на розгляд постійної депутатської комісії з питань розвитку промисловості, житлово-комунального господарства, підприємницької діяльності, транспорту, енергетики та зв’язку з метою надання експертного висновку на відповідність проєкту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики, вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Після підготовки експертного висновку Проєкт, разом з Аналізом його регуляторного впливу, надсилається до Державної регуляторної служби з метою надання пропозицій.

Після затвердження регуляторними органами, регуляторні акти оперативно оприлюднюються в місцевих друкованих ЗМІ, розміщуються на дошці об’яв управління економіки, підприємництва та підтримки інвестицій і на офіційному веб-сайті міської ради. У 2021 році затверджено та оприлюднено  наступні регуляторні акти:

 • рішення ХІ сесії міської ради VІІІ скликання  від 24.06.2021 №14 «Про встановлення місцевих податків та зборів»;
 • рішення ХІ сесії міської ради VІІІ скликання  від 24.06.2021 №15 «Про встановлення річних розмірів орендної плати за земельні ділянки»;
 • рішення виконкому від 07.2021 №230  «Про встановлення тарифів на користування міською лазнею»;
 • рішення виконкому від 29.09.2021 №299 «Про затвердження «Правил розміщення зовнішньої реклами на території Шепетівської міської територіальної громади»;
 • рішення виконкому від 29.09.2021 №303 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському автотранспорті в звичайному режимі руху та в режимі маршрутного таксі»;
 • рішення виконкому від 18.11.2021 №378 «Про встановлення тарифів на ритуальні послуги, що надаються КП «Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство Шепетівської міської ради»;
 • рішення ХХ сесії міської ради VІІІ скликання  від 23.12.2021 №26 «Про впорядкування продажу пива  (крім безалкогольного), алкогольних,

слабоалкогольних напоїв, вин столових  на  території  Шепетівської міської

територіальної громади»;

 • рішення ХХ сесії міської ради VІІІ скликання  від 23.12.2021 №25 «Про затвердження нормативних документів з питань оренди майна комунальної власності Шепетівської міської територіальної громади».

Відповідно ст.10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» відділом підприємництва та аналізу управління економіки, підприємництва та підтримки інвестицій до кожного діючого регуляторного акта, у відповідності до затвердженого  міським головою  Плана-графіка, послідовно здійснюється базове, повторне та періодичне відстеження його результативності.

Відстеження результативності регуляторного акта включає:
—    виконання заходів з відстеження результативності;

—    підготовку та    оприлюднення    звіту    про     відстеження результативності.

Протягом  2021 року підготовлено  12 відстежень в т.ч. 8- базових, 2 – повторних, 2 —  періодичних . Звіти про проведення усіх видів відстежень також  оприлюднюються  на офіційному сайті міської ради в мережі Інтернет.

Станом на 31.12.2021 р. в місті налічувалося 20 діючих регуляторних актів, з яких:

— 9 рішень міської ради;

— 11 рішень виконавчого комітету.

 

Попередня версія сайту