Самовільне спалювання листя та сухої трави – поза законом та несе адміністративну чи кримінальну відповідальність

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини.

Зокрема, відповідно до чинного законодавства України  забороняється:

• вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо;
  • спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.
  • категорично забороняється спалювати листя.

Яка ж відповідальність за правопорушення?

Штраф на території Шепетівської територіальної  громади за спалювання трави та рослинних відходів сягає:  для громадян — від 340 грн. до 1760 грн., для посадових осіб — від  850 грн. до 1700 грн.

Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:

— штрафом від 91800 грн. до 153000 грн.;

— або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років;

— або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються:

— позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Тому, завжди перебуваючи у лісі чи в полі, дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки. Адже одна іскра може спричинити масштабні пожежі.

!!! Звертаємося до мешканців Шепетівської територіальної громади у разі виявлення фактів спалювання сухої трави повідомляти за номером телефону 102, або міський ШЕДС — 1503

Частину нерухомого майна КНП «Вузлова багатопрофільна лікарня станції Шепетівка» передали в оперативне управління КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня»
СOVID — 19 станом на 02.04.21 року