Сервіс « Електронна черга»: порядок реєстрації громадян на оформлення біометричних документів

(інтерв’ю начальника УДМС О.М.Панькова)

Протягом 20-ти останніх років ми спостерігали швидкий розвиток технологій, які за короткий час докорінно змінили наше життя. Поступово еволюціонують державні сервіси, що змінюють звичні всім черги на декілька кліків у комп’ютері або смартфоні. Саме про електронні сервіси, які запровадженні Державною міграційною службою України маємо змогу поговорити із начальником Управління ДМС України в Хмельницькій області Олегом Паньковим.

 • Олег Михайлович, що таке електронні сервіси і яка їх кількість налічується на сьогодні?

Електронні сервіси-це всі види послуг і сервісу, які надаються за допомогою електронних засобів (як наприклад за допомогою інтернету). Вони створені з метою підвищення якості надання адміністративних послуг та зменшення корупційних ризиків у діяльності підрозділів ДМС України. Станом на сьогодні, Міграційною службою України запроваджено 15 електронних сервісів, за допомогою яких особа може здійснити наступні дії, зокрема:
-перевірити стан оформлення паспорта;
— записатися в чергу на оформлення закордонного паспорта та паспорта громадянина України у вигляді ID-картки;
— отримати платіжні реквізити для оплати вартості закордонного паспорту та ID-картки;

 • отримання консультації щодо оформлення біометричних документів у інтерактивному режимі через Viber та Telegram;
 • заздалегідь перевірити транслітерацію(ПІБ) у закордонному паспорті та ID-картці;
 • перевірити дійсність паспорта за базою даних «Недійсні документи»;
 • обрахувати термін перебування в Україні (для іноземців) за допомогою «Міграційного калькулятора»;
 • отримати інформацію щодо територіального підрозділу за відповідним кодом;
 • подати звернення через електронну приймальну;
 • подати відгук про якість отримання адміністративних послуг в територіальному підрозділі ДМС України та ін..

 Ці сервіси доступні усім громадянам? 

Сервіси розраховані на повнолітніх громадян України, які бажають отримати адміністративні послуги, що входять до компетенції ДМС України. Варто зазначити, що всі електронні сервіси є змістовними та важливими. Вони містять не лише законодавчу базу, яка регламентує надання адміністративних послуг громадянам, але й додаткову інформацію, що слугує інформаційним доповненням до сервісу.

 • Ви згадали про сервіс «Електронної черги», розкажіть будь ласка, як саме відбувається реєстрація?

Сервіс «Електронна черга»- електронна система організації прийому фізичних осіб за попереднім записом або згідно з поточною чергою з можливістю запису за допомогою онлайн-сервісу, через термінали, а також Єдиний державний портал адміністративних послуг та інші інтернет- портали.

Реєстрація в електронній черзі за допомогою онлайн-сервісу здійснюється фізичною особою самостійно шляхом заповнення відповідної форми на сайті ДМС України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/services/online.html.

Після реєстрації в електронній черзі за допомогою онлайн-сервісу фізичній особі на зазначений нею під час реєстрації номер телефону надсилається SMS-повідомлення про реєстрацію, у якому зазначаються орган ДМС, номер у черзі, дата та час прийому. Звертаємо увагу, що одна реєстрація означає надання однієї послуги одній особі. За потреби отримання послуги дитиною батьки (опікуни, піклувальники) реєструють її в електронній черзі окремо.

 • Що робити мешканцям регіону у разі відсутності місць у черзі?

Відсутність місць в онлайн-сервісі на сайті не означає відсутності місць взагалі. Сервіс побудовано таким чином, що приблизно третина відвідувачів записується через онлайн-сервіс, третина через термінал у підрозділі (за наявності) та ще третина – це поточна черга «сьогодні на сьогодні».

 • Чи можуть працівники Міграційної служби впливати на роботу електронної черги?

Система електронної черги функціонує централізовано в автоматизованому режимі, тому працівники територіальних підрозділів не мають технічної можливості впливати на її роботу.

 • Де ці сервіси знаходяться та як ними користуватись?

Сервіси доступні на офіційному веб-сайті ДМС України. Для користування ними достатньо зайти на сайт та обрати необхідний сервіс. За допомогою простих та зрозумілих покрокових підказок ознайомитися з інформацією щодо отримання однієї із послуг. Усі електронні сервіси є безоплатними та доступними у будь-який час.

Окрім цього, для зручності громадян, у територіальних підрозділах Міграційної служби та у місцях вільного доступу громадян розміщені інформаційні буклети з QR-кодами, за допомогою яких можна власноруч за лічені хвилини записатись до електронної черги на оформлення біометричних документів.

Куди мешканцям області можна звертатись у разі виникнення питань, які входять до компетенції міграційної служби?

Мешканцям області можна звертатись на телефон «гарячої лінії» Управління за номером: (0382)65-03-06 та (093)203-07-06 або ж безпосередньо до територіальних підрозділів Міграційної служби за місцем проживання, де фахівцями буде надано консультаційну допомогу усім громадянам.

 

31 липня. Інформація станом на 16.00
Ремонт спортивного залу НВК №3