Засідання круглого столу

21 березня 2018 року відбулося засідання круглого столу на тему: «Особливості взаємодії суб’єктів соціальної роботи щодо надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах», в якому взяли участь: заступник міського голови Н.В.Стасюк, працівники Шепетівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник служби у справах дітей К.В.Купрацевич, начальник сектору ювенальної превенції Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій області О.І.Семенюк, психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх шкіл міста.

Про порядок взаємодії відомств, що надають соціальні послуги сім’ям, які знаходяться в складних життєвих обставинах доповіла начальник відділу соціальної роботи Шепетівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т.П.Онопрійчук, де вказала, що основними питаннями, які потребують міжвідомчої взаємодії є: робота у випадках виявлення факту з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення; робота з дітьми, які мають проблеми у поведінці, схильні до проявів суїцидальної поведінки; робота з батьками, які ухиляються від належного виконання своїх батьківських обов’язків тощо.

Освітяни зауважили, що основні проблеми, які виникають у роботі соціальних педагогів та психологів шкіл пов’язані з низьким рівнем виховного потенціалу батьків, які не мають уявлення про методи виховання своїх дітей. Окрім того, більшість батьків не беруть активної участі у житті дітей за межами дому, не відвідують батьківські збори, не цікавляться заходами, які проводяться у школі, іноді не знають друзів та оточення власних дітей.

Директор Шепетівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т.О.Вінницька звернула увагу, що приклад дорослих є зразком поведінки для дітей. Нерідко спостерігається в розважальних закладах містау вечірній та нічний час святкування батьками разом з малолітніми дітьми свят, де розпивають алкогольні напої, у розмовах використовується ненормативна лексика, дорослі палять у присутності дітей. Ці явища є причиною виникнення проблем у поведінці дітей .

Начальник служби у справах дітей К.В.Купрацевич зазначила, що ефективна взаємодія суб’єктів соціальної роботи в питаннях, які стосуються захисту прав та інтересів дітей дає можливість запобігти соціальному сирітству та формує відповідальне ставлення батьків до виконання батьківських обов’язків.

До уваги керівників підприємств Шепетівки!
Шепетівський міськрайонний відділ ДВС інформує